وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بازدید وزیر بهداشت به همراه معاون رییس جمهور از مرکز تحقیقاتی توانبخشی


وزیر بهداشت به همراه معاون علمی و فناوری رییس جمهور، از مرکز تحقیقات فناوریهای توانبخشی عصبی هوشمند جواد موفقیان بازدید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی و دکتر سورنا ستاری با حضور در این مرکز تحقیقاتی در جریان آخرین پیشرفت های پزشکی کشور در حوزه توانبخشی قرار گرفتند.

وزیر بهداشت در جریان این بازدید با بیان اینکه اعتبارات حوزه توانبخشی در بین برخی دستگاه های اجرایی پراکنده است، افزود: لازم است اعتبارات این حوزه که در اختیار دستگاه هایی مانند وزارت بهداشت، هلال احمر، بنیاد شهید و چند دستگاه اجرایی دیگر است، متمرکز و برنامه های مشخص و دقیقی برای ارائه خدمات توانبخشی به بیماران اجرایی شود.

دکتر هاشمی گفت: به اعتقاد من باید خدمات حوزه توانبخشی را به بخش خصوصی واگذار کنیم و از آنها خرید خدمت کنیم تا علاوه بر توسعه خدمات، کیفیت آن نیز ارتقا یابد.

گفتنی است هدف بنیادی این مرکز، بر اساس تجربیات و دستاوردهای گروه پژوهشی توانبخشی دانشگاه صنعتی شریف، معطوف به توسعه سیستم های هوشمند به منظور درمان و توانمند سازی بيماران دچار اختلالات حرکتي ناشي از ناهنجاريهاي عصبي است که در سال 1393 توسط دانشگاه صنعتی شریف تاسیس و به نام بنیانگذار خیرانديش آن دکتر جواد موفقیان نام گذاری شده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٢ مرداد ١٣٩٦ - ٠٧:٥٣ / شماره خبر: ١٦٤٣٢٦ / تعداد نمايش: 3027

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج