وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه ؛

سخنرانی " دکتر نیک روش "ریاست دانشکده علوم پزشکی ساوه پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت هفته سلامت

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه ، " دکتر نیک روش " ضمن تبریک اعیاد مبارک شعبانیه ، ایام پیش روی ملی روز کار و کارگر و هفته بزرگداشت مقام معلم را تبریک گفت .

ردیس دانشکده علوم پزشکی ساوه ضمن گرامیداشت هفته سلامت 97 با شعار "سلامت برای همه در همه جا " اظهار داشت ، با تشکیل دانشکده علوم پزشکی و اجرای طرح تحول سلامت تحول بزرگی  بلحاظ کمی و کیفی در زیر ساخت های دانشکده علوم پزشکی و ارائه خدمات مطلوب اتفاق افتاده است .

طرح تحول سلامت که با تصمیم نظام مقدس و تاکید رئیس جمهور محترم و با صدرات وزیر محترم بهداشت و درمان "دکتر هاشمی "، انجام گرفت فرصت بسیار ارزشمندی برای حوزه سلامت فراهم آورد و تحول عظیمی به دنبال داشت .

"دکتر نیک روش "افزود ، طرح تحول سلامت توانست امکانات فراوانی را در جهت حمایت از مردم خاصه اقشار آسیب پذیر و دسترسی عادلانه و  ارتقاء سطح خدمات سلامت  فراهم آورد .

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه در ادامه ضمن بیان اینکه همه ی مجموعه دانشکده علوم پزشکی ساوه وظیفه خدمتگزاری در تمام ساعات شبانه روز به مردم شریف را در حوزه سلامت برعهده دارند ، بیان کرد ، تداوم اجرای طرح تحول سلامت را در دستور کار دانشکده خواهیم داشت .

"دکتر نیک روش "در ادمه بیانات خود به هدف گذاری دولت دوازدهم در حوزه سلامت اشاره نمود و گفت : هدف اجتماعی شدن سلامت و توجه به نقش مردم و کمک گرفتن از مردم برای نقش آفرینی و مشارکت مسئولانه در حوزه سلامت از اهداف تعیین شده است و دانشکده علوم پزشکی ساوه در این راستا دو مجمع سلامت در شهرستان ساوه و زرندیه را در هفته پیش رو برگزار خواهد کرد .

رئیس دانشکده علوم پزشکی همچنین از تشکیل کانون سلامت محلات خبر داد و افزود امیدواریم با تشکیل این کانون ها علاوه بر افزایش حساسیت جامعه به مقوله سلامت ، هدف گذاریها و تلاشهای ی سازمانهایی که در جهت سلامت مردم ایفای نقش میکنند با مشارکت و حضور مردم بصورت هدفمند بر اساس نیاز محلات و به سمت رفع آنها با یک خرد جمعی ،  هدایت شود .

" دکتر نیک روش " همچنین به بیان برنامه هایی که در دانشکده در توسعه زیر ساختها در حال انجام است ، پرداخت و اظهار داشت ساخت پردیس دانشگاهی  در حال حاضر توسط خیر محترم سلامت " جناب عسگریان " در حال انجام است و در صورت ساخت آن فضای مناسب آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان دانشکده که در حال حاضر حدود 600 نفر هستند و در اینده ای نزدیک به 800 نفر خواهند رسید ، فراهم می آورد .

و با توجه به بیمارستان قدیمی و فرسوده شهید مدرس ، پیگیری ها جهت واگذاری زمین مناسب در حال نهایی شدن است و انشالله کلنگ بیمارستان جایگزین شهید مدرس که حق مردم شریف تحت پوشش است ، بزودی به زمین خواهیم زد .

"دکتر نیک روش"ادامه داد ، با ساخت این بیمارستان درمانی – آموزشی هم مشکل کمبود تخت های بیمارستانی ما مرتفع خواهد شد و هم محیط آموزشی مناسبی برای دانشجویان فراهم خواهد شد .

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه با بیان اینکه سعی ما در مجموعه دانشکده علوم پزشکی این است که زیر ساخت ها و خدمات را فراهم آوریم و انشالله با مشارکت شما مردم شریف بتوانیم به ارتقاء جسمی ، روانی ، معنوی و اجتماعی کمک کنیم .

" دکتر نیک روش " با دعوت از مردم به حضور در مراکز و پایگاههای جامع سلامت و خانه های بهداشت جهت دریافت خدمات سلامت گفت ، هم اکنون به برکت طرح تحول سلامت و با گسترش فضاهای بهداشتی و فراهم آمدن زیر ساخت ها ، حدود 97 درصد مردم در سامانه الکترونیک سیب ثبت شده اند و از میان حدود 70 درصد خدمات سلامت دریافت نموده اند .

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه با بیان اینکه هم اکنون بیماریهای غیر واگیر از جمله بیماریهای قلبی ، عروقی ؛ سرطانها و سوانح و حوادث از علل عمده مرگ هستند ، افزود این درحالی است که میشود با مراقبت ،   بروز این بیماریها را به تعویق انداخت و در مراکز بهداشتی در حال حاضر حدود 44 درصد افراد 30 تا 70 سال در شهرستانهای ساوه و زرندیه مراجعه و خدمات مراقبتی دریافت کرده اند و امیدواریم با مراجعه مردم شریف بتوانیم این خدمات مراقبتی که شامل توانمند سازی مردم جهت مراقبت از خود هم می شود را دریافت نمایند .

شایان ذکر است در هفتمین روز هفته سلامت جمعی از معاونین ، مدیران و کارکنان دانشکده علوم پزشکی ساوه در نماز جمعه شهر ساوه حضور یافتند . همچنین دانشکده علوم پزشکی ساوه با برپایی چادر اطلاع رسانی و ارائه خدمات و استقرار اورژانس 115 ضمن ارائه خدمات مراقبتی و اطلاع رسانی به مردم شریف و نمازگزاران ، هفته سلامت 97 را گرامیداشت .

 

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٠:٠٧ / شماره خبر: ١٧٦٠٦٠ / تعداد نمايش: 145

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج