وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به دلیل نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی؛

دانشگاه علوم پزشکی همدان از روزنامه اعتماد شکایت کرد

سرپرست دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی همدان به دلیل نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از روزنامه اعتماد شکایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، حبیب‌اله موسوی‌بهار ظهر امروز در نشست خبری با قدردانی از زحمات فعالان عرصه فرهنگ ورسانه، با بیان اینکه اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع از ارکان اساسی سلامت جامعه و باعث روشنگری مردم و رفع شایعات است، از رفتار غیر‌ قانونی روزنامه اعتماد که موجب تشویق اذهان عمومی شد، انتقاد کرد.

وی با ابراز تأثر از فوت دانشجوی دانشکده پرستاری، با تأکید بر اینکه شفاف‌سازی و روشنگری افکار عمومی نباید به رقابتهای ناصحیح آلوده شود، اظهار داشت:‌ رفتار ناصحیح روزنامه اعتماد و بی‌تدبیری برخی رسانه‌ها که این خبر کذب را به نقل از این روزنامه منتشر کردند، موجب تشویش اذهان عمومی شد.

سرپرست دانشگاه تصریح کرد:‌ دانشگاه علوم پزشکی همدان شکواییه‌ای علیه اقدام نادرست و مجرمانه این روزنامه تنظیم و به مراجع ذیصلاح تقدیم کرده است و این شکایت را قویاً تا رسیدن به نتیجه پیگری می‌‌کند.

وی افزود: این رسانه قبل از هرگونه اقدام پزشک قانونی مطلب سراسر کذب، تحریف‌کننده و خطرناکی را منتشر کرد که این موارد تخلف با جدیت تمام توسط دانشگاه علوم پزشکی پیگیری می‌شود تا حقوق مردم، دانشجویان دانشگاه و خانواده مرحومه ضایع نشود.

دکتر موسوی‌بهار یادآور شد: سایت و روزنامه بی‌تعهد در خبری که صبح روز شنبه قبل از بررسی موضوع و اظهار نظر مراجع ذیربط همچون پزشک قانونی، رئیس پلیس آگاهی در سایت منتشر و در روزنامه همانروز چاپ شد بیش از 15 بار کلمه قتل و مقتول را به کار برده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٢ - ١٢:٥١ / شماره خبر: ٩٦١٨١ / تعداد نمايش: 2616

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج