وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ارومیه/همدلی ، همکاری و احساس مسئولیت عامل مهمی در کنترل فشار خون بالا 

این مطلب را مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی در نماز جمعه میاندوآب عنوان کرد.

دکتر علی افشانی مدیر روابط عمومی دانشگاه و رئیس کارگروه استانی ارتباطات و اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا جمعه 3 خرداد سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه در شهرستان میاندوآب بود.

وی ضمن اشاره به گذر سلامتی در جهان و کشور گفت : با گذر اپیدمیولوژیک بیماریها از واگیر به غیرواگیر ، گذر جمعیت و گذر فرهنگی شاهد گذر سلامت در دنیا هستیم .

دکتر افشانی اضافه کرد : امروزه از عوامل مهم مرگ و میر و ناتوانی در انسانها بیماریهای غیرواگیر هستند که عامل اصلی آن شیوه زندگی ناسالم است.

امروز شاهدیم که در کشورمان از هر 5 نفر یک نفر مبتلا به فشار خون بالاست و 50-40 درصد بیماران با فشار خون بالا بدون علامت بوده و از بیماری خود اطلاعی ندارند .

وی اضافه کرد : وزارت بهداشت بر آن است که این عامل خطر سلامت را کنترل کند . لذا بسیج ملی کنترل فشار خون بالا را از  27 اردیبهشت تا 15 تیرماه انجام می دهد .

دکتر افشانی تاکید کرد : تردیدی نیست که در این بسیج ملی نیز همانند بسیج های ملی قبلی از جمله ریشه کنی فلج اطفال موفق خواهیم شد ولی لازمه آن همدلی ، همکاری و احساس مسئولیت همگانی است .

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین به گروه های هدف نیز اشاره کرده و گفت : کلیه افراد 30 سال و بالاتر ، زنان باردار در همه گروه های سنی و بیماران نارسایی کلیوی در همه گروه های سنی در این بسیج مورد سنجش فشار خون قرار می گیرند .

 وی همچنین تاکید کرد : سامانه salamat.gov.ir برای خوداظهاری فشار خون می باشد که مردم عزیز می توانند از این سامانه برای ثبت فشار خون خود اقدام کنند.

بعد از اقامه نماز جمعه ، دکتر افشانی در دفتر حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه میاندوآب حضور یافت و فشار خون وی را سنجش نمود .


 


نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨ - ١٥:١٢ / شماره خبر: ١٩٠٩٢٢ / تعداد نمايش: 45

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج