وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ارومیه/ارتقا شاخص های بهداشتی در استان آذربایجان غربی و شهرستان مهاباد 

نشست هم اندیشی حل مسائل و مشکلات دانشکده پرستاری با حضور دکتر شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد، دکتر موسوی معاون توسعه و تامین منابع فیزیکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ، مدیر شبکه،مهندس وطنی،روسای ادارات خدمات رسان آب و فاضلاب،برق،گاز و مخابرات و مدیر مالی شبکه برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد گفت: ارتقا شاخص های بهداشتی در استان آذربایجان غربی و شهرستان مهاباد نتیجه تلاش و پیگیری های رئیس دانشگاه و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در طول چند سال اخیر بوده است.

وی اظهار داشت: افتتاح خانه های بهداشت،مراکز خدمات جامع سلامت،پایگاه های سلامت ودر سایرحوزه های درمانی از جمله کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی ، اورژانس ، بلوک زایمان ، مرکز تشخیص بیماران سرطانی می باشد، هم اکنون یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی ارتقا شاخصهای بهداشتی می باشد.

وی افزود: شهرستان مهاباد از پتاسیل خاص و ویژه ای برخوردار است و بعنوان بلوک درمانی جنوب استان توجه بیشتری از طرف دانشگاه علوم پزشکی ارومیه را می طلبد مهندس محمود زاده نماینده مردم مهاباد در زمینه پیگیری احداث بیمارستان 96 تختخوابی تامین اجتماعی و اخذ مجوز بیمارستان 350 تختخوابی و واگذاری به پیمانکار جهت اسکلت بندی بسیار به ما کمک کرده اند.

وی خاطرنشان ساخت: شهرستان مهاباد در جریان چند سال آینده با روند رو به رشد در حوزه درمان و بهداشت شاهد رشد و شکوفایی زیادی خواهد بود ، در بحث توریسم درمانی بیماران زیادی از کشور عراق به این شهرستان مراجعه می کنند و مهاباد از این حیث دارای ظرفیت ویژه ای می باشد. فضای فیزیکی دانشکده پرستاری جزو یکی از فضاهای نمونه آموزشی در سطح استان به شمار می رود با توجه به اخذ مجوز دانشکده پرستاری و پذیرش دانشجو انتظار آینده روشنی برای حوزه آموزشی شهرستان پیش بینی می شود.

دکتر شجاعی در پایان اظهار داشت: در سطح شهرستان تعامل خوبی بین ادارات سطح شهرستان وجود دارد انشاالله با ایجاد امکانات ابنیه آب ،برق،گاز و تلفن در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از دانشکده پرستاری شهرستان مهاباد باشیم.

دکتر موسوی معاون توسعه و تامین منابع فیزیکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: هدف از این نشست حل مسائل و مشکلات دانشکده پرستاری شهرستان مهاباد با مشارکت و همکاری دستگاه های خدمات رسان بود.

وی افزود: مشکلاتی که دانشکده پرستاری مهاباد داشت یکی بحث مطالبات پیمانکار بود که مقرر شد که بخش عمده ای از مطالبات پیمانکار در قالب اوراق مشارکت تسویه گردد و بحث دوم موضوع حامل های انرژی بود که این حامل ها با مساعدت مسئولین دستگاه ها و حمایت شخص فرماندار جهت برقراری حق انشعاب و امکانات ابنیه(آب و فاضلاب،برق،گاز،تلفن) برای این دانشکده سرعت بخشیده شود.


 


نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٥٦ / شماره خبر: ١٩٠٩١٦ / تعداد نمايش: 40

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج