وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ارومیه/اعلام آمادگی روحانیون شهرستان میاندوآب جهت اطلاع رسانی طرح ملی بسیج کنترل فشار خون بالا 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب با حضور در دفتر امام جمعه این شهرستان در خصوص راه اندازی طرح ملی کنترل فشارخون بالا در شهرستان میاندوآب خبر داد

به گزارش کریمی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب

مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان  با حضور در دفتر امام جمعه میاندوآب در خصوص اجرای طرح ملی کنترل فشارخون بالا در شهرستان میاندوآب خبر داد و گفت :

بسیاری از مبتلایان به فشارخون از ابتلاء خود به این عارضه پرخطر بیاطلاع هستند وی ادامه داد: فشارخون عامل بروز بیماریهایی از جمله سکته مغزی و قلبی، نارسایی قلبی و کلیوی و ... است.

لذا شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب نیز همگام با سایر شهرستان ها طرح ملی کنترل فشارخون بالا را به مرحله اجرا در خواهد آورد و ما امیدواریم که با اطلاع رسانی در نماز های جماعت و نماز روز جمعه بتوانیم از پتانسیلهای موجود در این حوزه استفاده نماییم.

حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه میاندوآب با تقدیر و تشکر از اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب در خصوص اندازه گیری قند خون و فشار خون در نماز جمعه هفته گذشته در شهرستان میاندوآب گفت: بنده با تمام توان در اطلاع رسانی و سفارشات لازم به دیگر روحانیون در این خصوص که برای سخنرانی ماه مبارک رمضان به مساجد و روستاها میروند، اقدام خواهم نمود.

بسیج ملی کنترل فشارخون، از تاریخ 27 اردیبهشت ماه، همزمان با روز جهانی فشارخون، با شعار "فشارخون؛ بدانیم و اقدام کنیم..."، در سراسر کشور، آغاز و تا تاریخ 15 تیرماه سال جاری، ادامه خواهد داشت

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٤٨ / شماره خبر: ١٩٠٩١٣ / تعداد نمايش: 34

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج