وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ارومیه/مراسم گرامیداشت آزاد سازی خرمشهرمراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور جمع زیادی از همکاران در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار شد .

در این مراسم دکتر آقاپور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه طی سخنانی گفت: بحث خرمشهر تقابل اراده ها بود در واقع صدام با فتح خرمشهر قصد داشت به دنیا اثبات کند که قدرت و اراده نظام جمهوری اسلامی ایران را شکسته است . حال آنکه براساس متون و ارائه هایی که در رسانه های مختلف صورت گرفته اطمینان کامل داشت که آزادسازی خرمشهر اتفاق نخواهد افتاد . ولی وقتی فتح خرمشهر صورت گرفت امام خمینی ( ره ) رهبر کبیر انقلاب با صراحت کامل و بدون اغراق بیان می کند که خرمشهر را خدا آزاد کرد به این معنی که اراده و امدادهای غیبی در پشت این آزادسازی خرمشهر بود. تبریک به این اراده و قدرت ملت که توانسته در آزادسازی خرمشهر نقش آفرینی کند و امیدوارم مانند آزادسازی خرمشهر در  این شرایط تروریسم اقتصادی که قرار داریم با دعاهای شما و تقابل اراده های پولادینی که در کشور ، نظام ، مسئولین و رهبر معظم انقلاب هست بتوانیم این جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی را هم از بین ببریم و بر اراده آنها غلبه پیدا کنیم.

حجت الاسلام اسم حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان نیز طی سخنانی گفت: بحث شهادت در فلسفه خلقت طوری تنظیم شده که مسیر انسان ها و تاریخ را به حرکت در می آورد و یک زندگی ساده ای نیست و احادیث زیادی داریم که می گوید : شهدا جزء اولین کسانی هستند که با پیامبران محشور می شوند.

 وی افزود : مهم تر از اینکه شهیدان را زنده بدانیم این است که آن ها را زنده نگاه داریم و از خدا بخواهیم تا به ما قذرت عطا کند تا شهدا را زنده نگه داریم و احترام خانواده شهدا را حفظ کنیم. وی اضافه کرد : از مدال افتخاری که شهدا بر گردن ما انداختند برای خدمت گزاری به مردم مواظبت کنیم .

اهمیت رعایت تقوا و حفظ بیت المال و حفظ ارزش های دینی از دیگر مواردی بود که دکتر اسم حسینی به آنها تاکید کرد.

در ادامه دکتر غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه که خود در عملیات آزادسازی خرمشهر حضور داشت و در آن مجروح شده بود و بعبارتی شهید زنده آن عملیات بود به ذکر خاطراتی از آن دوران پرداخت .

وی در بخشی از سخنان خود گفت: عملیات فتح المبین و بیت المقدس مثال بارز یک وحدت ارتش و سپاه در کشور بود

دکتر غفارزاده اضافه کرد: جنگ ما مانند انقلاب ما مردمی بود و اکثر نیروها را جوانان و مردم غیر نظامی تشکیل می داد و علیرغم کمبود امکانات و تسلیحات ولی عاشقانه جنگیدند و پیروز شدند .

اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران ، اجرای مارش نظامی ، پخش فایل صوتی آزادسازی خرمشهر از دیگر بخشهای این برنامه بود .

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٤٦ / شماره خبر: ١٩٠٩١٠ / تعداد نمايش: 32

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج