وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا شهرکرد

شصت و هشتمين جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي با محوريت بسيج ملي كنترل فشار خون در چهارمحال و بختياري برگزار شد

وبدا؛ مدير مركز روابط عمومي و امور بين الملل دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري گفت: همزمان با دومين روز از آغاز طرح بسيج ملي كنترل فشار خون، شصت و هشتمين جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي با محوريت اين طرح و تاكيد بر شعار " فشار خون؛ بدانيم و اقدام كنيم" تشكيل شد.
به گزارش وبدا؛ سيد علي درخشان افزود: اين جلسه در بيست و هشتمين روز از ارديبهشت ماه 98 با حضور معاونين سياسي و امنيتي و امور اجتماعي استاندار، سرپرست و معاونين دانشگاه علوم پزشكي و مديران و نمايندگاني از ادارات عضو كارگروه در سالن شهيد مرداني استانداري تشكيل شد.
به گفته وي، در اين جلسه ضمن تشريح اهداف، گروه هاي هدف، نحوه اجراي برنامه و دستاوردهاي آن و در مجموع اهميت و لزوم برگزاري بسيج ملي كنترل فشار خون، بر لزوم مشاركت دستگاه ها و ارگان هاي ذيربط تاكيد شد.
وي تصريح كرد: همچنين پس از اعلام آمادگي دستگاه هاي مختلف در خصوص همكاري براي اجراي اين برنامه، پوستر بسيج ملي كنترل فشار خون رونمايي شد.
درخشان در ادامه به برپايي دو ايستگاه سلامت جهت اندازه گيري فشار خون متقاضيان درمحوطه استانداري اشاره داشت و افزود: پس از اتمام جلسه كارگروه اعضا با حضور در اين ايستگاه ها و سنجش فشار خونشان براي همراهي با برنامه اعلام آمادگي نمودند.
مدير مركز روابط عمومي و امور بين الملل دانشگاه علوم پزشكي استان خاطر نشان كرد: بسيج ملي كنترل فشار خون از 27 ارديبهشت ماه همزمان با سراسر كشور آغاز و تا 15 تيرماه 98 در غالب دو مرحله آموزش و اطلاع رساني و غربالگري ادامه پيدا خواهد كرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٤:١٦ / شماره خبر: ١٩٠٥٧٦ / تعداد نمايش: 36

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج