وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا شهرکرد

بيست و دومين جلسه ستاد اجرايي برنامه تحول نظام سلامت دانشگاه برگزار شد

وبدا؛ معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري گفت: در بيست و يكمين روز از ارديبهشت ماه 98 ستاد اجرايي برنامه تحول نظام سلامت دانشگاه با حضور سرپرست دانشگاه ، اعضاء ستاد و رؤسا و مديران بيمارستانهاي استان در سالن كنفرانس رحميته تشكيل جلسه داد.
به گزارش وبدا؛ دكتر حميد رئيسي افزود: در اين جلسه ضمن بررسي مصوبات جلسه قبل، ارسال الكترونيك اسناد پزشكي بررسي و گزارش مديريت هزينه در بيمارستانها و سياستهاي 17 گانه ارائه گرديد.
وي اظهار داشت: با ارائه گزارش برنامه ارسال الكترونيك اسناد توسط معاون درمان مقرر گرديد، با توجه به آخرين وضعيت پيشبرد برنامه ارسال الكترونيك اسناد، كمبود نيروهاي تخصصي بيمارستانها از جمله مدارك پزشكي جهت تسريع كار در هيات رئيسه دانشگاه مطرح گردد.
وي تصريح كرد: همچنين با توجه به محدوديت زماني تعيين شده در پروژه ارسال الكترونيك اسناد كليه خريدها و منابع مورد نياز، از جمله سرور، توكن و نرم افزار و سخت افزار پكس، به منظور تسريع در خريد توسط معاونت توسعه موضوع مورد پيگيري قرار گيرد.
به گفته وي، در راستاي ساماندهي فرآيند رسيدگي به پرونده هاي پزشكي و كاهش موارد عدم ثبت خدمات و جلوگيري از ريزش درآمد بخش هاي بيمارستاني نيز مقرر گرديد: "كنترل ثبت خدمات پرونده بستري در بخش" با يكي از دو روش تعيين شده 1- انتخاب فرد مشخص 2- مشاركت كليه كاركنان بخش به انتخاب بيمارستان در دستور كار قرار گيرد و نتيجه توسط كليه بيمارستانها به صورت مكتوب پس از دو هفته به معاونت درمان اعلام گردد.
دكتر رئيسي گفت: پس از ارائه گزارش مديريت هزينه دارو درمان و تجهيزات پزشكي بيمارستان آيت اله كاشاني در سال 1397 با توجه به گزارش ارائه شده مقرر گرديد: با توجه به مبلغ اعلام شده در گزارش به عنوان تجهيزات ارتوپدي مازاد، در اسرع وقت بيمارستان آيت اله كاشاني نسبت به تعيين تكليف اين اقلام اقدام نمايد و نتيجه در جلسه آتي ستاد اجرايي مطرح گردد.
وي ادامه داد: با توجه به وجود استوك يا انباركهاي دارو ، تجهيزات و لوازم مصرفي پزشكي در بخشهاي بيمارستانها و ضرورت مديريت هزينه در اين قسمت نيز مقرر گرديد: حذف يا كوچك سازي آن در دستور كار كليه بيمارستانها قرار گيرد و ضمن بررسي موجودي ريالي و اقلامي آن به تفكيك هر بخش اقدامات مداخله اي جهت جلوگيري از اتلاف منابع صورت گيرد و پيگيري هاي اين بند در كميته اقتصاد دارو درمان و تجهيزات پزشكي بيمارستان صورت گيرد و نتيجه به معاونت درمان ارسال شود.
معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه علوم پزشكي استان گفت: با عنايت به سياست" رفع مشكلات برنامه پرداخت مبتني بر عملكرد" به عنوان يكي از سياستهاي 17 گانه مديريت هزينه در بيمارستانها مقرر گرديد: با توجه به ضرورت ثبت به موقع اطلاعات مالي و اسناد كارانه در برنامه نظام نوين مالي و جلوگيري از بروز مشكلات متعاقب آن و با توجه به طرح مكرر اين موضوع در جلسات مختلف با بيمارستانها و عدم رعايت تكليف ابلاغي مقرر گرديد هر گونه پرداخت كارانه از تاريخ تصويب اين بند مشروط به ثبت به موقع اسناد كارانه بيمارستان مي باشد. لذا صرفاً ثبت اسناد با فاصله زماني حداكثر دو ماه از تاريخ كارانه ماه عملكرد قابل پرداخت خواهد بود.
به گفته وي، پيرو طرح برخي موارد عدم رضايت از پرداخت در كاركنان مقرر گرديد: كليه رؤساي محترم بيمارستانها ترتيبي اتخاذ نمايند اين روند با حداقل اعتراضات كاركنان انجام شود و در خصوص رفع مشكلات مربوط به سامانه آذرخش و اخذ خروجي جهت سامانه قاصدك و پرداخت مبتني بر عملكرد، كليه مشكلات و ايرادات مطح شده مربوط به سامانه آذرخش طي جلسه اي مشترك با شركت مربوطه حداكثر ظرف 10 روز برطرف گردد.
دكتر رئيسي افزود: همچنين مقرر گرديد تا زمان رفع مشكل مطرح شده در بند قبل، كليه رؤساي بيمارستانها راساً مجاز مي باشند جهت اصلاح برخي از زمانهاي داراي اشكال اقدام نمايند، ضمن اينكه نتيجه به معاونت درمان نيز منعكس گردد.
وي تصريح كرد: براي كاهش مشكلات مربوط به پرداخت مبتني بر عملكرد نيز مقرر گرديد: جلسات هيات اجرايي بيمارستان برگزار گردد و نتيجه جهت اطلاع معاونت درمان ارسال گردد.
وي اظهار داشت: با توجه به صورتجلسه قبل ستاد اجرايي و ضرورت بررسي مبلغ پيشنهادي سازمان بيمه سلامت جهت انعقاد تفاهم نامه مقرر گرديد، اداره اقتصاد درمان معاونت درمان-سازمان بيمه سلامت استان-امور مالي دانشگاه ضمن اقدام جهت تحليل اطلاعات و تعيين مبلغ تفاهم نامه نتيجه را در جلسه آتي اعلام نمايند.
دكتر رئيسي گفت: پيرو گزارش ارائه شده معاونت توسعه مديريت و منابع در خصوص پيش بيني افزايش هزينه هاي مربوط به قرارداد طبخ و توزيع غذا نسبت به قبل مقرر گرديد كليه بيمارستانها پيشنهادات و مداخلات خود را جهت كنترل آمار غذا و مديريت هزينه به معاونت توسعه ارسال نمايند.
وي افزود: در راستاي حمايت از بيماران خاص، صعب العلاج و سرطاني و تصميم اتخاذ شده در سطح دانشگاه مبني بر تامين و توزيع داروي مورد نياز اين بيماران از طريق برخي داروخانه هاي خصوصي تعيين شده و با توجه به اعلام آمادگي مديريت درمان تامين اجتماعي مقرر گرديد: سازمان بيمه سلامت استان نيز در اين خصوص اعلام نظر نمايد .
وي در ادامه خاطر نشان كرد: اين تصميم به منظور جلوگيري از ارجاع بيماران به اصفهان و جلوگيري از حذف سهميه استاني اتخاذ گرديد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٤:١٤ / شماره خبر: ١٩٠٥٧٣ / تعداد نمايش: 36

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج