وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

کنترل فشار خون 90 هزار روستایی 170هزار شهرنشین در جنوب غرب خوزستان

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از کنترل فشار خون 90 هزار روستایی 170 هزار شهرنشین در جنوب غرب خوزستان در بسیج ملی کنترل فشار خون خبر داد.

به گزارش خبرنگار وب‌دا از آبادان دکتر آرش یلالی، در نشست خبری پیش از ظهر امروز که با موضوع بسیج ملی کنترل فشار خون برگزار شد، اظهار داشت:  از هر 100 نفر 22تا 25 نفر به فشار خون مبتلا هستند و تنها 4نفر از ایشان فشار خون‌شان کنترل می‌شود و این مهم یک معضل جهانی است.

وی اضافه کرد: بسیج ملی کنترل فشار خون در خاورمیانه انحصاری است و در دنیا نیز به شکل محدود اجرا شده است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان اضافه کرد: در محدوده فعالیت این دانشکده 130هزار نفر در آبادان، بیش از 70هزار نفر در خرمشهر و 63هزار نفر نیز در شادگان مخاطب هدف طرح بسیج ملی کنترل فشار خون هستند.

وی ادامه داد: از جمعیت یادشده 90هزار نفر در روستاها و 170هزار نفر در شهرها حضور دارند و در فاز یک طرح در شهر 43 پایگاه خدمات و در روستا 20مرکز و 135 خانه بهداشت، فشار خون افراد جامعه هدف را می‌گیرند.

دکتر یلالی از حضور 10 بیمارستان دولتی و خصوصی در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در محدوده فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد و اضافه کرد: 10 داروخانه نیز در این طرح فعالیت می‌کنند ضمن اینکه کلینیک‌های طب کار و ادارات و شرکت‌های بزرگ نیز به عنوان گلوگاه‌های جمعیتی در کنار این بسیج ملی هستند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان در پایان این نشست، فشار خون اهالی رسانه حاضر در جلسه را گرفت.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٢:٢٩ / شماره خبر: ١٩٠٤٩١ / تعداد نمايش: 58

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج