وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت در دیدار با رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد:

اجرای طرح مراکز جامع مراقبت پرستاری در دانشگاه علوم پزشكي مشهد


دکتر حضرتی از تدوین آیین نامه مراکز جامع مراقبت پرستاری خبر داد و گفت: این طرح به زودی به صورت پایلوت در مشهد اجرایی خواهد شد.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت در دیدار با محمدرضا داربي، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام اين مطلب، اظهار داشت: برنامه مراقبت های حمایتی و تسکینی با همکاری معاونت پرستاری و معاونت درمان در قالب یک کارگروه با هدف مراقبت های حمایتی و تسکینی در بیماران مزمن، برنامه ریزی شده است.

وی به بستری های غیر ضروی در بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: متاسفانه بیش از 8 درصد بستری ها در بیمارستاها ضرورتی ندارد که باعث هدر رفت هزینه ها و نیروی کار فعال شود. از این رو جای مراقبت های بین بیمارستان و منزل خالی است که باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

دکتر حضرتی از تدوین آیین نامه مراکز جامع مراقبت پرستاری خبر داد و گفت: در حال حاضر اصلاحات نهایی آین نامه در حال انجام است که این طرح به زودی به صورت پایلوت در مشهد اجرایی خواهد شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به کمبود شدید پرستار تصریح کرد: نباید کمبود پرستار باعث شود که بیش از ظرفیت دانشگاه های پرستاری دانشجو جذب کنیم، چراکه این موضوع از کیفیت آموزش می کاهد.

دکتر حضرتی در پایان به صدور بیش از 20 هزار پروانه صلاحیت حرفه ای اشاره کرد و افزود: پروانه های صلاحیت حرفه ای پرستاران، هر 4 سال یکبار تمدید می شود و پرستارانی که در طول 4 سال امتیازهای لازم را کسب نکنند، پروانه آنان تمدید نخواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٩ مهر ١٣٩٧ - ١١:١٩ / شماره خبر: ١٨٢١٥٦ / تعداد نمايش: 477

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج