وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر تحصیلات عالیه افغانستان در دیدار با وزیر بهداشت ایران:

نیاز شدیدی به بورسیه کردن دانشجویان افغانستانی در رشته های علوم پزشکی در ایران داریم

وزیر تحصیلات عالیه افغانستان گفت: در حوزه سلامت همکاری های خوبی بین ایران و افغانستان وجود دارد که نیاز به ارتقای همکاری ها به ویزه در حوزه آموزش پزشکی دارد.

به گزارش وبدا، دکترخواجه عمری وزیر تحصیلات عالیه افغانستان در دیدار با دکتر هاشمی وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: آرزو داریم که روزی بتوانیم مانند ایران، نیازهای افغانستان را در داخل کشور خودمان برطرف کنیم و از اعزام بیماران به خارج از کشور، بی نیاز باشیم.

وی با بیان اینکه به همکاری و حمایت ایران از افغانستان در حوزه آموزش پزشکی نیاز داریم، افزود: از ایران می خواهیم تا به افغانستان کمک کند که بتواند در حوزه سلامت به خودکفایی برسد.

وزیر تحصیلات عالیه افغانستان تصریح کرد: نیاز شدیدی به بورسیه کردن دانشجویان افغانستانی در رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در مقاطع مختلف در ایران داریم همچنین در زمینه ارتقای ظرفیت های شفاخانه ها و بیمارستانهای افغانستان نیز به کمک ایران نیاز داریم.

دکتر عمری در پایان یادآور شد: خوشحالیم که وزارت بهداشت ایران اعلام کرده که آمادگی پذیرش 500 دانشجوی بورسیه ای را دارد اما تقاضا داریم افرادی که از جانب دولت افغانستان معرفی می شوند و تعهد به خدمت در افغانستان و همکاری در توسعه آموزش عالی در حوزه پزشکی را دارند، از 50 درصد تخفیف بهره مند شوند و افرادی که به این امر کمک نمی کنند، شامل تخفیف نشوند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٨:٤١ / شماره خبر: ١٧٥٦٤٢ / تعداد نمايش: 841

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج