وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت:

روند بهبود شاخص های بهداشتی خوزستان در 5 سال گذشته بسیار قابل قبول بوده است/ ریزگردها و ورود فاضلاب به کارون دو مشکل عمده خوزستان هستند که نیاز به مشارکت بین بخشی دارند

معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: در حوزه بهداشت در چند سال اخیر، اقدامات بسیار خوبی به ویژه در توسعه زیرساخت ها در سطح استان خوزستان انجام شده و روند بهبود شاخص های بهداشتی این استان در طول 5 سال گذشته، بسیار قابل قبول بوده است.
به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی در نشست روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان خوزستان که با حضور وزیر بهداشت در ستاد دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد، اظهار داشت: تفاهم نامه ای برای توسعه زیرساخت های بهداشتی استان خوزستان بین استانداری خوزستان، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز امضا شد که هنوز به طور کامل اجرایی نشده است. البته سهم وزارت بهداشت در این تفاهم نامه به طور کامل پرداخت شده است و باز هم اعلام آمادگی می کنیم که پروژه هایی که در این تفاهم نامه سه جانبه ذکر نشده را دوباره در تفاهم نامه ساخته یا تکمیل کنیم.
وی تاکید کرد: در حوزه بهداشت استان خوزستان دو مشکل عمده وجود دارد؛ یکی موضوع ریزگردها و دیگری ورود فاصلاب به کارون است که باید همه دستگاه های مرتبط به این موضوعات ورود کنند و مشارکت بین بخشی باید تقویت شود.
دکتر رییسی با اشاره به تردد تعداد بالای زائران اربعین حسینی از مرزهای استان خوزستان به عراق، گفت: اگر بتوانیم برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ایام اربعین حسینی برای دانشگاه های علوم پزشکی استان خوزستان، ردیف بودجه ای در نظر بگیریم، کمک بزرگی به این دانشگاه ها در کاهش فشار کاری کرده ایم./206

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٧ - ٠٨:٤٢ / شماره خبر: ١٨٦٩٩٦ / تعداد نمايش: 710

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج