وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور وزیر بهداشت؛

بخش های جدید بیمارستان گلستان اهواز به بهره برداری رسید

 

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بخش های جدید بیمارستان گلستان اهواز شامل؛ مرکز غربالگری سرطان، بخش مراقبت های ویژه داخلی و بزرگسالان و کودکان (ICU) و همچنین طرح توسعه مجتمع اورژانس بیمارستان گلستان اهواز به بهره برداری رسید.

به گزارش وبدا، مرکز غربالگری سرطان بیمارستان گلستان اهواز در زمینی با زیربنای 700 مترمربع و با هزینه ای بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان  به بهره برداری رسید.

ساخت این مرکز از سال 1394 آغاز شده است. دراین مرکز علاوه بر ویزیت بیماران توسط متخصصین رادیوتراپی و انکولوژی، مراحل تشخیصی پاراکلینیکی برای غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان‌های شایع، نظیر روده بزرگ، پستان و رحِم، ازطریق واحدهای ماموگرافی، کولونوسکوپی و سونوگرافی صورت می‌پذیرد.

این مرکز دارای فضاهای آموزشی و پژوهشی است و از حضور اساتید هیات علمی و پرستاران مجرب بهره می‌برد.

براساس این گزارش، مرکز مراقبت های   ویژه داخلی و بزرگسالان و کودکان (ICU ) این بیمارستان نیز در زمینی با زیربنای 330 مترمربع و با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

ساخت این مرکز از سال 1396 آغاز شده و شامل ۱۰ تخت مجهز مراقبت‌های ویژه (۳ تخت کودکان و ۷ تخت بزرگسالان) و دستگاه‌های روزآمد و پیشرفته می باشد.

همچنین طرح توسعه مجتمع اورژانس بیمارستان گلستان اهواز نیز در زمینی با زیربنای  2400 مترمربع و با هزینه ای بالغ بر 9 میلیارد و 500 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

این مجتمع در مجموع شامل 70 تخت بستری شامل بخش های اورژانس جراحی ( جراحی عمومی، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب) اورژانس داخلی، اورژانس قلب و عروق و اورژانس روانپزشکی است.

لازم به ذکر است اورژانس استروک ( سکته حاد مغزی) بر اساس استانداردهای وزارتی و در فضایی کاملاً مجزا از اورژانس داخلی و تحت نظارت ویژه متخصصین نورولوژی ایجاد شده است، همچنین برای اولین بار در این مجتمع اورژانس فضاهای آموزشی مجهز برای گروه های آموزشی، دانشجویان و اساتید دانشگاه در نظر گرفته شده است.

گفتنی است آغاز ساخت طرح توسعه مجتمع اورژانس بیمارستان گلستان اهواز در سال 1394 می باشد و این مرکز با اضافه شدن 2400 متر مربع به فضای اورژانس فعلی، به 4800 متر مربع رسیده است./205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٧ - ٢٠:٠٠ / شماره خبر: ١٨٦٩٧٨ / تعداد نمايش: 360

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج