وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در مراسم امضای تفاهم‌نامه با انجمن پزشکان عمومی ایران:

همراهی پزشکان پیش‌ شرط اجرای موفقیت‌آمیز برنامه‌هاي نظام سلامت است

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در صورتی که گروه پزشکی همراه ما نباشند انجام برنامه‌ها حتی با پیشرفته‌ترین نرم‌افزارها و سخت‌افزارها امکان‌پذیر نخواهد بود.

 

به گزارش وبدا، مهندس طاهر موهبتی در مراسم امضای تفاهم‌نامه با انجمن پزشکان عمومی ایران با اشاره به اینکه 25 درصد از موسسات طرف قرارداد با سازمان، مطب پزشکان عمومی است، اظهار داشت: رویکرد سازمان بیمه سلامت استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور است که گروه پزشکی نقش تاثیرگذار و بسیار خوبی در این حوزه می‌توانند ایفا کنند.

 

وی ادامه داد: موفقیت در انجام ماموریت‌ها به تنهایی امکان‌پذیر نیست. زیرساخت آی ‌تی در نسخه نویسی الکترونیک  تنها 30 درصد نقش دارد. در صورتی که گروه پزشکی همراه ما نباشند، انجام برنامه‌ها حتی با پیشرفته‌ترین نرم‌افزارها و سخت‌افزارها امکان‌پذیر نخواهد بود.

 

مهندس موهبتی با تاکید بر اینکه درگاه ورودی نظام ارجاع پزشکان عمومی هستند، گفت: پزشکان می‌توانند در زمینه پروتکل های درمانی، استاندارد خدمت و مدیریت منابع و مصارف به سازمان کمک کنند. همچنین لازم است تا در هر اقدامی از نظر ذی‌نفعان بهره‌مند شویم و از آن در برنامه‌ریزی‌ها استفاده کنیم.

 

وی ادامه داد: باید مشوق‌هایی در سازمان بیمه سلامت برای ذی‌نفعان و شرکای کاری سازمان ایجاد کنیم که به اقدامات انجام شده باور داشته باشند به طوری که آنها مطالبه‌گر اصلی اجرای برنامه‌ها باشند.

 

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: برآیند اقدامات انجام شده در نهایت به نفع مردم خواهد بود. ما باید اصلاحات را جدی بگیریم و مهم این است که اقدامات را به درستی و براساس قانون انجام دهیم. باید باور کنیم که استفاده از ظرفیت پزشکان و ظرفیت‌های مشابه در کشور اقدام فانتزی و تشریفاتی نیست بلکه یک اقدام اجتناب ناپذیر است./237

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧ - ١٥:٣٤ / شماره خبر: ١٨٤٣٥٨ / تعداد نمايش: 407

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج