وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی:

طرح تحول سلامت در استان زنجان موفقیت های بسیاری داشت/ عملکرد دولت یازدهم در حوزه سلامت مطلوب بوده است

 
 
بهره‌برداری از 130 خانه بهداشت جدید، راه‌اندازی 26 مرکز سلامت، احداث کلینیک ویژه، راه‌اندازی بخش قلب و CCU بیمارستان امیرالمومنین (ع) از جمله فعالیت‌های انجام شده در جهت تجهیز مراکز درمانی خدابنده در چند سال گذشته و در راستای طرح تحول نظام سلامت، انجام شده است. 
 
به گزارش وبدا، همزمان با نهمین سفر استانی وزیر بهداشت به استان زنجان، ساخت بیمارستان ۲۲۰ تخت‌خوابی شهر قیدار نبی (ع) با جمعیتی بالغ بر ۳۴٫۹۲۱ نفر آغاز شد. این بیمارستان با مجموع مساحت 20 هزار مترمربع و اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان شامل بخش‌های اورژانس، بستری جراحی، بستری زنان، بستری زایمان، اعمال زایمان، اعمال جراحی، بستری، جراحی تخصصی، بستری داخلی، بستری کودکان، مراقبت ویژه و متوسط نوزادان، مراقبت ویژه قلب، مراقبت متوسط قلب، تصویربرداری، درمانگاه، آندوسکوپی،MRI و آزمایشگاه تشخیص پزشکی است. 
 
همچنین از مهمترین خدمات دولت در شهرستان خدابنده می‌توان به پروژه بیمارستان رسول اکرم (ص) اشاره کرد که می‌تواند مردم این شهرستان را از نظر درمانی بهره‌مند سازد.
 
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی در مراسم احداث بیمارستان رسول اکرم (ص) با تاکید بر اینکه در زمینه اخذ مجوز برای کلنگ‎زنی و احداث بیمارستان در شهرستان خدابنده تلاش بسیار زیادی شده است، افزود: بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خدابنده باید تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.
 
دکتر احمد بیگدلی اظهار داشت: احداث این بیمارستان از جمله نیازهای اساسی شهرستان خدابنده بود که امیدواریم مردم به زودی از خدمات این بیمارستان بهره مند شوند.
 
وی با بیان اینکه مشکلاتی در مسیر اخذ مجوز و گرفتن زمین وجود داشت که به مرور این مشکلات حل شد، افزود: با وجود اینکه مجوز پروژه عمرانی جدیدی داده نمی‌شد، اما با توجه به نیاز مردم منطقه ما این مجوز را از دولت و وزارت بهداشت اخذ کردیم.
 
نماینده مردم خدابنده در مجلس‏ شورای اسلامی بیان کرد: اخذ مجوز احداث این بیمارستان در طی ۸ ماه و با تلاش استاندار و ریاست سابق و فعلی دانشگاه علوم پزشکی زنجان میسر شد که امیدواریم قول اشتغال بالای ۶۰۰ نفر به طور مستقیم و تعدادی نیز به طور غیر مستقیم نیز عملی شود.  
 
دکتر بیگدلی با بیان اینکه این بیمارستان مشکلات بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان را حل خواهد کرد، افزود: با توجه به زمینی که برای ساخت و توسعه این بیمارستان در نظر گرفته شده ما برای چندین دهه هیچ مشکلی در زمینه توسعه نخواهیم داشت. 
 
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیگیر پیشرفت این بیمارستان خواهیم بود، خاطرنشان کرد: با توجه به قولی که به ما داده‌اند این بیمارستان باید تا پایان دولت دوازدهم افتتاح و به بهره برداری برسد. 
 
وی تصریح کرد: شهرستان خدابنده بزرگترین شهرستان استان بوده و انتظار داریم مسئولان توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.
 
به گفته نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی طرح تحول نظام سلامت در استان زنجان موفقیت‌های زیادی داشت و عملکرد دولت یازدهم در این حوزه مطلوب بود. 
 
دکتر احمد بیگدلی تصریح کرد: تمام نمایندگان زنجان در مجلس، در حوزه سلامت استان همدل و همسو هستند و تلاش می کنند تا مردم به مطالباتشان در این حوزه برسند.
 
وی با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت و بهداشت و درمان از مهمترین افتخارات وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در طول خدمت دولت یازدهم بوده است، اضافه کرد: این در حالی است که در سال‌های گذشته، اگر بیماری پولی نداشت، درمان نمی‌شد و حتی جسد متوفی به خانواده وی تحویل داده نمی‌شد. 
 
دکتر بیگدلی با بیان اینکه ما با افتخار در مجلس شورای اسلامی از برنامه‌‏های دکتر هاشمی به عنوان وزیر بهداشت دفاع و حمایت کردیم، یادآور شد: همچنین مدافع برنامه‌های ایشان در دولت دوازدهم نیز هستیم. 
 
رییس سابق دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان درخصوص طرح تحول اظهار داشت: طرح تحول سلامت، فرصتی بود برای کار کردن که ما از این فرصت طلایی استفاده کردیم، به طوری که به اذعان وزیر بهداشت، ما کاری را در این چهار سال انجام دادیم که کار ۴۰ سال بود. 
 
دکتر علیرضا بیگلری افزود: وقتی مسئولیت دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان را به عهده گرفتم، چالش‌های زیادی در حوزه بهداشت و درمان استان به خصوص در مناطق محروم استان زنجان وجود داشت و در شهرستانی مثل خدابنده با حجم بالایی از مشکلات بهداشتی و درمانی مواجه بودیم که با تلاش و همت همه همکاران توانستیم این چالش‌ها را رفع کنیم.
 
۴۵۷ هزار نفر در حاشیه شهرها و روستاها تحت پوشش شبکه بهداشت 
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز به اجرای طرح تحول سلامت در بخش بهداشت اشاره کرد و افزود: در این حوزه ۴۵۷ هزار نفر در حاشیه شهرها و روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر تحت پوشش شبکه بهداشت قرار گرفتند. 
 
دکتر پرویز قزلباش اظهار داشت: در حوزه نظارت و هتلینگ در استان اتفاقات خوبی به وقوع پیوسته است و همه بیمارستان‌ها از آن بهره‌مند شدند که نمونه آن شهرستان خدابنده است و درحال حاضر نیز در مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان چهار مرکز «ام آر آی» فعال است.
 
وی به اقدامات انجام شده در حوزه کلینیک‌های ویژه اشاره کرد و افزود: این مراکز ابتدا به صورت ۶ مرکز اجاره‌ای بود که تبدیل به تملکی شد. همچنین شهر زنجان، بزرگ‌ترین کلینیک‌ ویژه را دارد که ماهانه ۱۵ هزار نفر از این مرکز خدمات می‌گیرند و کلینیک‌های ویژه شهرهای ابهر خرمدره و خدابنده هم یا افتتاح شده و یا در حال احداث است.  
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از فعالیت دو مرکز تشخیص و درمان سرطان در استان خبر داد و تصریح کرد: ۲۲۶ پروژه هم به صورت سه جانبه بین استانداری دانشگاه و وزارت بهداشت عملیات شده که از این مجموع ۱۶۸ پروژه به بهره‌برداری رسیده و بقیه هم در دست احداث است.  
 
دکتر قزلباش تاکید کرد: تعداد تخت‌های آی سی یو و ان آی سی یو هم، افزایش یافته و به لحاظ کیفی هم ارتقای یافته است.  
 
طرح تحول سلامت در ارتقای سطح سلامت کشور تاثیرگذار بود
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در خصوص طرح تحول اظهار داشت: در دهه ۶۰، انقلابی در حوزه سلامت کشور رخ داد که این مهم یکبار دیگر در دوره اجرای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت اتفاق افتاد. 
 
دکتر محمدرضا صائینی اضافه کرد: با اجرای این طرح از حاشیه تا داخل شهر نظام اصلاح با محوریت بیماری‌های غیر واگیر عملیاتی شد و در ارتقای سطح سلامت کشور بسیار تاثیر گذار بوده است.
 
وی احداث کلینیک‌های ویژه در سطح استان زنجان و نوسازی بیمارستان خدابنده را از دیگر اقدامات دولت در طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۸۳ درصد از بیماران به صورت الکترونیکی ارجاع داده می‌شوند. 
 
طرح تحول نظام سلامت برای سلامت کشور الزامی و لازم‌ الاجراست و در این راستا آموزش، کیفیت ارائه خدمات، حمایت مالی، وجود عدالت در سلامت و توجه و توان‌مندسازی نیروی انسانی و بکارگیری نیروهای متخصص نقش مهمی در تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت دارد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧ - ٠٨:٠٢ / شماره خبر: ١٨٤٣٤٩ / تعداد نمايش: 347

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج