وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نشست هیات اندیشه ورز بسیج جامعه پزشکی با وزیر بهداشت برگزار شد/ بسیج جامعه پزشکی یکی از افتخارات سازمان بسیج است

نشست هیات اندیشه ورز بسیج جامعه پزشکی با وزیر بهداشت با بررسی پیشنهادات همکاری بیشتر این مجموعه با وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت ضمن گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدا و امام راحل گفت: امیدوارم همه بسیجیان مصداق تعریفی باشند که امام راحل در نوشتار بسیار زیبای خودشان آنها را توصیف کردند و امیدواریم که ما لیاقت داشته باشیم که در آخرت با بسیجیانی که از آرزوها و لذایذ زندگی فردی خود به خاطر اسلام، انقلاب و کشور گذشتند، محشور شویم.

بسیج جامعه پزشکی یکی از افتخارات سازمان بسیج است

دکتر هاشمی از بسیج جامعه پزشکی به عنوان یکی از افتخارات سازمان بسیج یاد کرد و گفت: یکی از مجموعه هایی که می شود بسیج را به خوبی به جامعه معرفی کرد، بسیج جامعه پزشکی است چون شخصیتهای بسیار محترم، دانشمند، علاقه مند و متین و منصفی در آن فعالیت دارند و افتخار می کنیم که بسیاری از مدیران ارشد نظام سلامت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی عضو بسیج جامعه پزشکی هستند.

وزیر بهداشت با اشاره به نقش ویژه بسیج جامعه پزشکی در ارتقای سلامت جامعه و ترویج زندگی سالم اظهار داشت: اگر بتوانیم در کشور بسیج همگانی ایجاد کنیم که مردم را به سلامت، وزن مناسب، فشار خون و قند شان حساس کنیم کار بزرگی کرده ایم چون این عوامل بر روی تغذیه، تحرک بدنی و روابط و رفتار آنها اثرگذار است.

هیچ داعیه و انگیزه ای به غیر از خدمت به مردم نداریم

دکتر هاشمی تاکید کرد: برخی افراد باور نمی کنند که ما مسئولان که مسئولیتی را بر عهده گرفته ایم، عاشق انقلاب و مردم هستیم و ما هیچ داعیه و انگیزه ای به غیر از خدمت به مردم نداریم و اگر فرد یا افرادی پیشنهادات بهتری برای نظام سلامت دارند می توانند با کمک بسیج جامعه پزشکی مطرح کنند.

نمونه اعلای کار جهادی و توفیق هر انسان

وزیر بهداشت با بیان اینکه انجام کارهای جهادی برکات بسیار زیادی دارد، افزود: باید دانشجویان را در قالب گروه های جهادی به مناطق محروم کشور برد تا در بین مردم حضور پیدا کنند و افرادی مانند دکتر کلانتر هرمزی و دکتر دلشاد که اقدام به اعزام گروه های جهادی به مناطق مختلف کشور می کنند و خود نیز در این مناطق جراحی رایگان می کنند، کارهای بسیار ارزشمندی انجام می دهند که نمونه اعلای کار جهادی، هنر و توفیق برای هر انسان است.

دکتر هاشمی افزود: موضوعات و سوژه های بسیار زیادی برای کار جهادی در حوزه سلامت وجود دارد و اگر دانشجویان بین مردم حاضر شوند، اثرگذاری زیادی در رفتار این افراد و سلامت جامعه خواهد داشت و وضعیت نابسامان سلامت دندان در روستاها را می توان با دانشجویان دندانپزشکی بهبود بخشید و می توان این دانشجویان را به مناطق روستایی برد و هر مدتی که در این مناطق باشند را جزء طرح تعهد خدمت نیروی انسانی به حساب آورد.

وظیفه ملی هر انسانی است که خدمات 40 ساله جمهوری اسلامی ایران را تبلیغ کند

وزیر بهداشت با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: وظیفه ملی هر ایرانی است که خدمات جمهوری اسلامی در طول 40 سال گذشته در جهت کمک به مردم و پیشرفت کشور را بگوید البته باید اشتباهات را هم بگوییم و افرادی که با انقلاب همراه هستند، اشتباهات 4 دهه گذشته را آهسته تر و یا در خفا بگویند و راه حل ارائه کنند که شاید دستور اسلام نیز همین باشد.

دکتر هاشمی در پایان تاکید کرد: در طول 40 سال گذشته، بیشترین لطمه به انقلاب اسلامی از سوی مدیران نالایق و فاسد وارد شده است و امام راحل نیز به مسئولان می فرمودند هر اختلافی که در شما وجود دارد از نفس شما است و بقیه دروغ است و اینکه صف بندی می کنید یک فرد انقلابی یا غیرانقلابی و یا طرفدار سرمایه داران یا مستضعفان است، دروغ و مربوط به نفس شما است.

در این نشست دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، دکتر رییس زاده رییس بسیج جامعه پزشکی، دکتر زارع نژاد مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر موسوی مشاور وزیر در امور شاهد و ایثارگران، دکتر یوسفی فرمانده مرکز بسیج جامعه پزشکی وزارت بهداشت، دکتر امامی رضوی دبیر شورای عالی برنامه ریزی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و نمایندگانی از معاونت ها و سازمان های تابعه وزارت بهداشت حضور داشتند./206

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧ - ٢٠:٣٦ / شماره خبر: ١٨٤٣١٦ / تعداد نمايش: 1146

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج