وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به‌ منظور معرفی اقدامات وزارت بهداشت در حوزه طب سنتی ایرانی انجام شد:

حضور فعال دفتر طب ایرانی در چهارمین جشنواره گیاهان دارویی و طب ایرانی

دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با حضور فعال در چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی)، علاقه‌مندان طب سنتی ایرانی را از نزدیک با اقدامات وزارت بهداشت در این حوزه، آشنا کرد.

به گزارش وبدا، این دفتر در چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی)، علاوه ‌بر حضور فعال در بخش غرفه‌های دولتی و معرفی اقدامات وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه طب سنتی ایرانی، در دو بخش غرفه کودک و سلامتکده نیز میزبان علاقه‌مندان این حوزه بود.

براساس این گزارش، سلامتکده طب سنتی که با حضور وزارت بهداشت، از دومین دوره به جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) اضافه شده است، امسال نیز با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی برپا شده و پزشکان متخصص طب سنتی ایرانی در این سلامتکده، به حدود ۵۰۰ نفر از بازدیدکنندگان، مشاوره رایگان ارائه دادند.

غرفه کودک دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت نیز با حضور یکی از روانشناسان متخصص کودک، میزبان کودکانی بود که به همراه والدین خود برای بازدید از این نمایشگاه مراجعه کرده و علاوه‌ بر کشیدن نقاشی، در قالب بازی و کتاب داستان با آموزه‌های طب سنتی آشنا شدند.

همچنین با حضور دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، از «درسنامه طب سنتی اطفال»، تالیف دکتر ارمغان‌سادات کیهانمهر رونمایی شد و دکتر محمدهادی ایمانیه، نماینده تام‌الاختیار وزیر در حوزه طب سنتی ایرانی و دکتر قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت نیز، بازدیدکنندگان ویژه وزارت بهداشت از این نمایشگاه بودند.

چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی(سنتی)، ۲۱ تا ۲۴ آبان‌ماه در مصلای تهران برگزار شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧ - ١٢:١٠ / شماره خبر: ١٨٣٧٠٢ / تعداد نمايش: 473

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج