وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

تجلیل وزیر بهداشت از قهرمان بسکتبال و قایقرانی معلولین آسیا و جهان در شهرستان خدابنده

وزیر بهداشت با تجلیل از رویا سلطانی دختر اهل زنجان  که دارنده مدال های قهرمانی و نائب قهرمانی بسکتبال و قایقرانی معلولین آسیا و جهان است، گفت: ایشان نشان داد که خواستن، توانستن است و باعث افتخار ما است که یک بانوی ایرانی علیرغم همه مشکلات، موانع و گرفتاری ها بتواند سکوهای افتخار را کسب کند.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در آیین آغاز عملیات ساخت بیمارستان 220 تختخوابی حضرت رسول اکرم(ص) شهرستان خدابنده با اشاره به فرا رسیدن ماه ربیع الاول اظهار داشت: سالروز تولد پیامبر اکرم(ص) که مظهر انسانیت و منادی وحدت بود در این ماه است و اگر در جمهوری اسلامی ایران به همین نکته که " أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَينَهُم" عمل کنیم کشور ما گلستان می شود البته رحمت، رحمانیت و مهربانی نباید در سایه تهدید باشد و نباید هر وقت که تهدیدی متوجه ما شد با همدیگر مهربان باشیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: همیشه در طول روز می گوییم "بسم الله الرحمن الرحیم" بنابراین باید همیشه با هم مهربان باشیم و این مهربانی باید در ارتباط دولت، مجلس، قوه قضاییه و مسئولان کشور نمود داشته باشد.

دکتر هاشمی با اشاره به وضعیت نامناسب بهداشتی و درمانی شهرستان خدابنده قبل از اجرای طرح تحول سلامت خاطرنشان کرد:  مصمم شدیم که در کنار کارهای دیگری که در سطح استان و کشور وجود دارد، مشکلات این شهرستان را در حد مقدورات برطرف کنیم و هتلینگ بیمارستان خدابنده ارتقا پیدا کرد و تعداد تخت های بیمارستانی این شهرستان افزایش یافت و امروز نیز با پیگیری نماینده مردم شهرستان و مسئولان محلی، عملیات ساخت بیمارستان 220 تختخوابی حضرت رسول اکرم(ص) خدابنده آغاز شد و امیدوارم که به سرعت عملیات اجرایی آن نیز آغاز شود.

وزیر بهداشت اضافه کرد: مراحل مقدماتی عملیات اجرایی این بیمارستان انجام شده و از آخر آبان ماه پیمانکار این پروژه کار خود را آغاز می کند و امیدواریم که شروع این پروژه که با ماه مبارک ربیع الاول همزمان شده، با برکت باشد البته امیدواریم مردم کمتر بیمار شوند.

دکتر هاشمی تاکید کرد: امکان ندارد که شاهد پیشرفت و توسعه یک کشور یا ملت باشیم مگر اینکه به سلامت، آموزش و امنیت آنها توجه شود بنابراین وجود خدمات و امکانات به ویژه امکانات بهداشتی و درمانی نیز مقدمه ای برای توسعه است و امیدوارم در سایه اقداماتی که تا کنون انجام شده، این مسیر نیز ادامه پیدا کند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اکثر مسئولان در رده های مختلف به قصد خدمت به مردم و با اعتقاد و باور به دین و کشورشان کار می کنند و کار اجرایی هم بسیار سخت است و در حال حاضر هم دروغ و حقیقت با همدیگر آمیخته می شود و متاسفانه فردی که مسئولیت اجرایی دارد، از نگاه برخی افراد، خوشنام مسئولیت خود را ترک نمی کند.

دکتر هاشمی با بیان اینکه امیدواریم که در فراهم کردن تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز شهرستان خدابنده کوتاهی نکنیم، افزود: می دانم که شما مراعات حال وزارت بهداشت و کشور را می کنید و این طور نیست که برای هر شهر یا روستا بتوانیم پزشک، متخصص و امکانات پیشرفته فراهم کنیم اما در حدی که در توان داریم، کوتاهی نخواهیم کرد.

وزیر بهداشت از استان زنجان به عنوان یکی از استانهای مهم و ارزشمند ایران یاد کرد و گفت: در این استان انسانهای بسیار فهیم، شریف، تحصیل کرده حضور دارند و آب و هوای این استان نیز استثنایی است که این امتیازات ظرفیت های مناسبی را برای توسعه استان فراهم کرده است ./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٥ آبان ١٣٩٧ - ١٥:١٥ / شماره خبر: ١٨٣٦٢٣ / تعداد نمايش: 395

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج