وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاوره رایگان طب سنتی در چهارمین نمایشگاه گیاهان دارویی و طب ایرانی

به همت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت و با همکاری دانشکده‌ها و گروه‌های طب سنتی دانشگاه‌های علوم پزشکی، مشاوره رایگان طب سنتی به بازدیدکنندگان «چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی(سنتی)» ارائه می‌شود.

به گزارش وبدا، جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) هر دو سال یک‌بار با حضور فعالان این عرصه برگزار می‌شود و از دوره دوم به بعد با ورود جدی وزارت بهداشت برای جلوگیری از ورود افراد سودجو به بخش درمانی، سلامتکده طب سنتی نیز با حضور پزشکان متخصص برپا شده و به بازدیدکنندگان مشاوره رایگان ارائه می‌دهد. 

در چهارمین دوره این جشنواره نیز که از روز دوشنبه، 21 آبان 1397، با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، دکتر محمدهادی ایمانیه، نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در حوزه طب سنتی و دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت در مصلای تهران آغاز به کار کرده است، مدیریت هر روز سلامتکده به یکی از دانشکده‌ها و گروه‌های طب سنتی سپرده شده و 10 پزشک متخصص در هر روز، آماده ارائه مشاوره رایگان طب سنتی به مردم هستند.

دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت نیز به همراه دانشکده‌ها و گروه‌های طب سنتی و مراکز تحقیقاتی گیاهان دارویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بخش دولتی حضور یافته و خدمات خود در دو حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی ایرانی را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کنند.

همچنین غرفه کودک به همت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت برپا شده و علاوه ‌براینکه کودکان در این غرفه می‌توانند نقاشی کشیده و با برخی توصیه‌های طب سنتی در قالب کتاب داستان و بازی آشنا شوند، والدین آنها نیز می‌توانند از حضور روانشناس کودک حاضر در غرفه استفاده کرده و درخصوص کودک خود مشاوره بگیرند.

چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی)، 21 تا 24 آبان ماه از ساعت 9 تا 18، در مصلاي تهران برپا بوده و دومین جشنواره ملی دانش‌آموزی نيز همزمان با اين جشنواره برگزار مي‌شود./229

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٣ آبان ١٣٩٧ - ١٦:٠٠ / شماره خبر: ١٨٣٥٦٥ / تعداد نمايش: 278

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج