وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت؛

286 کانون سلامت محله در مازندران راه اندازی شد

 
 
با حضور معاون اجتماعی وزارت بهداشت و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و مسئولان محلی، 286 کانون سلامت محله به صورت همزمان در مازندران راه اندازی شد.
 
به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر سیدعباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم آغاز فعالیت 286 کانون سلامت محله در استان مازندران گفت: در شرایط فعلی درمان، مهم ترین دغدغه شهروندان و حتی فرهیختگان ماست که برای کاهش هزینه درمانی باید به سلامت و بهداشت توجه بیشتری شود.
 
وی راه اندازی کانون های سلامت را در راستای کاهش هزینه های درمانی و به نوعی گام نهادن در حوزه پیشگیری با مشارکت مردمی بیان کرد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه هم اکنون 12 درصد از محلات شهری استان دارای کانون سلامت هستند، گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان تلاش می کند تا این کانون ها را در سایر محلات شهری نیز با مشارکت مردم فعال کند.
 
وی با بیان اینکه در مرحله اول بیش از دو هزار و 328 نفر در این طرح مشارکت دارند، افزود: در حال حاضر 25 درصد از عوامل موثر بر سلامت جامعه در اختیار وزارت بهداشت است و 75 درصد دیگر در اختیار مردم و سازمان ها و دستگاه های اجرایی است که در این راه جلب مشارکت مردم و همکاری های بین بخشی برای تامین سلامت، مهم و ضروری است.
 
دکتر موسوی یکی از راهکارهای مشارکت مردم را راه اندازی کانون سلامت محلات برشمرد و با اشاره به افزایش رو افزون بیماری های غیر واگیر چون دیابت، فشارخون، چاقی، چربی خون و سرطان در جامعه، کنترل این بیماری ها را در گروه مشارکت مردم دانست.
 
وی مهمترین علت اصلی بروز این بیماری ها را سبک زندگی مردم دانست و تشکیل کانون سلامت را عاملی برای تغییر این سبک زندگی بیان کرد.
 
کانون سلامت محله با تصویب شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور اجرایی شد و اواخر شهریور ماه سال جاری از سوی وزارت کشور به استانداران ابلاغ شده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٣ آبان ١٣٩٧ - ١٤:١٢ / شماره خبر: ١٨٣٥٤٨ / تعداد نمايش: 404

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج