وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

امکان درمان تمام بیماران مبتلا به نارسایی کلیه در سیستان و بلوچستان با نهادینه شدن فرهنگ اهدای عضو در استان

 
  
استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در صورت نهادینه شدن فرهنگ اهدای عضو در استان، در مدت زمانی کوتاه  می توان تمام مردم مبتلا به نارسایی کلیه در سیستان و بلوچستان را درمان کرد و آنها را به زندگی عادی بازگرداند.   
 
به گزارش وبدا، دکتر فرامرز فاضلی، استاد اورولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: اهدای عضو فرد دچار مرگ مغزی به بیماران، یک عمل نیک و پسندیده است که باقیات و صالحاتی برای فرد اهدا کننده خواهد بود.
 
دکتر فاضلی ادامه داد: هنگامی که کمیته مرگ مغزی بیمارستان اعلام می کند که بیمار قطعا دچار مرگ مغزی است بازگشت وی به زندگی قطعا محال و بعید خواهد بود حتی اگر قلب بیمار همچنان در حال تپش باشد.
 
این استاد اورولوژی با اشاره به اینکه اهدای اعضای چنین بیماری می تواند التیامی کوچک با تصور این باشد که قلب بیمارشان در سینه شخص دیگری می تپد گفت: در مدتی که قلب فرد دچار مرگ مغزی در حال تپش است اعضای خانواده با تصمیمی به بزرگی اهدای عضو می توانند به زندگی تعداد زیادی بیمار نیازمند به قلب، ریه، کلیه، قرنیه، پوست و حتی روده امید را بازگردانند.
 
وی با بیان اینکه آمار مرگ مغزی به دلیل تصادفات و برخی بیماری ها در استان قابل توجه است تصریح کرد: بسیاری از علما و مذاهب اسلامی بر حلال بودن این امر و پسندیده بودن آن تاکید داشته و صحّه گذاشته اند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١٨ آبان ١٣٩٧ - ٠٩:٠٥ / شماره خبر: ١٨٣٣٤٢ / تعداد نمايش: 735

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج