وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

جامعه پزشکی، جامعه سالم و از خدمتگزاران صادق به مردم هستند

 
جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با حضور دبیر مجمع خیّرین سلامت کشور و معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت برگزار شد.
 
به گزارش وبدا، دکتر حسینعلی شهریاری، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر مجمع خیّرین سلامت کشور با تاکید بر این که نمایندگان توسط مردم انتخاب  می شوند، گفت: نمایندگان مردم موظف هستند مسائل و مشکلات مردم را رسیدگی و درجهت حل آن تلاش کنند.
 
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تشکر از خدمات ارزنده جامعه پزشکی، گفت: جامعه پزشکی بیشترین خدمات را به مردم ارائه می دهد، این جامعه در دوران دفاع مقدس از وطن خود دفاع کردند. کلیت جامعه پزشکی، جامعه سالم و خدمتگزاران صادق مردم هستند.
 
براساس این گزارش، دکتر گلمکانی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز بیان داشت: بازدیدهای این سفر بسیار خوب بود و این بازدیدها بیشتر جنبه کارشناسی و بیان مسائل موجود داشت.
 
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به عملکرد خوب موسسه خیریه راه آسمان گفت: اینگونه موسسات می توانند در تمام شهرهای کشور راه اندازی شود. ما مردم بسیار خوبی داریم که حاضرند در راه سلامت هموطنان خود اموال خود را ببخشند، به شرط این که خروجی موسسات خیریه برای مردم ملموس باشد. 
 
همچنین دکتر نوید دانایی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نیز در این جلسه بیان کرد: پس از اجرای طرح تحول سلامت، برنامه های بسیاری در این دانشگاه آغاز شد که اکنون تعدادی از آن برنامه ها نیمه تمام مانده است. 
 
 رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به برنامه های نیمه تمام طرح تحول سلامت، ادامه داد: امیدواریم با حضور شما دلسوزان حوزه سلامت کشور، مسائل موجود در دانشگاه ها با توجه به شرایط کنونی کشور حل و فصل شود تا خادمان سلامت مردم خدمات شایسته و درخور شان ملت عزیز را ارائه کنند.
 
دکتر دانایی با بیان شاخص های بهداشتی و آموزشی این دانشگاه، گفت: بحمدالله این دانشگاه با سعی و تلاش همکاران ارجمند ارتقاهای بسیار خوبی در حوزه های مختلف از جمله بهداشتی و آموزشی کسب کرده اند و تلاش هیات رییسه این دانشگاه بر ارتقای بیش از پیش شاخص های مورد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
 
وی افزود: یکی از تحولات بسیار خوب طرح تحول سلامت در حوزه های تحت پوشش این دانشگاه، کاهش ارجاع بیماران به خارج از استان است که قبل از طرح تحول سلامت، 82 درصد از بیماران در داخل استان درمان و 18 درصد به خارج از استان اعزام می شدند، درحالی که بعد از اجرای طرح تحول سلامت، بیماران ارجاعی به خارج از استان به کمتر از 5 درصد رسیده است که بیشتر این بیماران مربوط به بیمارانی است که دچار سوختگی شده اند، به این دلیل که در این استان بخش تخصصی سوختگی وجود ندارد.
 
دکتر احمد همتی، نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حضور رییس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و معاونین مجمع خیّرین سلامت کشور و قدردانی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در برگزاری این سفر دو روزه، بیان داشت: درخصوص خیریه ها باید دو امر اتفاق بیافتد، تجمیع و تخصصی شدن خیریه ها. این دو امر باعث می شود خیریه ها در راستای اهداف خود بهتر به گیرندگان خدمات، خدمت سلامت ارائه کنند.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات موجود در ساخت بیمارستان ها، بیان کرد: برای ساخت بیمارستان ها در کشور باید یک کمیته مشترک متشکل از تیم تخصصی وزارت بهداشت و وزارت مسکن و شهرسازی تشکیل شود تا با مداخله این کمیته در امر ساخت بیمارستان مشکلات موجود کاهش یابد.
 
در این نشست معاونین دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز به بیان موضوعات حوزه مدیریتی خود پرداختند.
 
همچنین درسفر دو روزه رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به استان سمنان، دکتر بنیادی، دکتر تاج آبادی و دکتر شیرواری از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و از مجمع خیرین سلامت کشور عباس پورهاشمی، دکتر اسماعیل غنیان، دکتر سید محمد طباطبایی و لقمان تبریزی نیز حضور داشتند./121/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧ - ١٤:٠٥ / شماره خبر: ١٨٢٦٢٠ / تعداد نمايش: 398

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج