وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تمام تلاش ما این است که پروژه های عمرانی حوزه سلامت مناطق محروم و کم برخوردار سریع تر به بهره برداری برسند

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: خیّرین سلامت در خدمت حوزه سلامت هستند تا مسائل این حوزه را مرتفع کنند.

به گزارش وبدا، دکتر حسینعلی شهریاری، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر مجمع خیّرین سلامت کشوردر سفر دو روزه خود به استان سمنان از مراکز خدمات جامع سلامت، دانشکده پیراپزشکی و خوابگاه دانشجویی در این استان بازدید کرد.

براساس این گزارش، دکتر ابراهیم گلمکانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونین مجمع خیّرین سلامت کشور، دکتر احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، دکتر نوید دانایی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، هیات رییسه دانشگاه، حمزه ای، مدیرعامل مجمع خیّرین سلامت دانشگاه و مدیران دانشکده پیراپزشکی به عنوان هیات همراه از بخش های مختلف دانشکده پیراپزشکی و خوابگاه دانشجویان نیز در این بازدیدها حضور داشتند.

دکتر دانایی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در نشستی که در حاشیه این بازدیدها برگزار شد، به تشریح وضعیت خوابگاه و دانشکده پیراپزشکی پرداخت و با اشاره به اثرگذاری نقش خیّرین در حوزه سلامت در ارائه خدمات به مردم، خاطرنشان کرد: کار خیر، ماندگارترین یادگار انسان پس از مرگش است که در روز قیامت انسان ها نسبت به انجام آن غبطه می خورند.

دکتر دانایی از کمک های خیّرین حوزه سلامت برای ساخت دانشکده پیراپزشکی و خوابگاه مستقر شهرستان سرخه قدردانی کرد. 

دکتر همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به سابقه و قدمت امور خیر در استان سمنان، فعالیت های خیرخواهانه در حوزه سلامت را از بزرگترین خدمات به مردم عنوان کرد.

نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه مردم عزیز استان سمنان بسیار خیر هستند و جمعی هستند که به دنبال کمک و کارهای خیر می باشند و امیدواریم با حضور شما پروژه های حوزه سلامت استان با سرعت بیشتری به بهره برداری برسد.

در ادامه این نشست، دکتر حمیدرضا ثامنی، رییس دانشکده پیراپزشکی مستقر در سرخه به تشریح نیازمندی ها و مسائل موجود در این دانشکده پرداخت.

دکتر شهریاری نیز با قدردانی از مسئولین استانی و دانشگاهی بیان داشت: خیّرین سلامت در خدمت حوزه سلامت هستند تا مسائل این حوزه را مرتفع کنند.

وی با اشاره به طرح آمایش آموزش پزشکی، گفت: با اجرای این طرح، بهتر است رشته هایی در دانشگاه راه اندازی شود که بازار کار خوبی داشته باشند و دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن جذب بازار کار شوند. در این صورت مشکل اشتغال نیز تا حدودی رفع خواهد شد.

براساس این گزارش، دکتر شهریاری، دکتر گلمکانی و هیات همراه از پروژه های در دست احداث اورژانس جنرال و اتاق های عمل مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی امیرالمومنین (ع) سمنان نیز بازدید کردند. 

براساس این گزارش، پروژه در دست احداث اورژانس جنرال مرکز امیرالمومنین (ع) 1000 متر مربع زیر بنا داشته که تاکنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. اتاق های عمل مرکز امیرالمومنین (ع) نیز با زیر بنای بالغ بر 850 متر مربع و 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

در ادامه رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت به بازدید از مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی کوثر پرداختند. 

گفتنی است، ساخت پروژه مرکز سوانح سوختگی و مرکز غربالگری سرطان در زمینی با زیر بنای 12 هزار متر مربع در سال 1390 آغاز شد و تاکنون 52 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. همچنین بخش روان با زیر بنای 1500 متر مربع در دست احداث است و پیشرفت فیزیکی بخش روان 35 درصد بوده است.

بنابر این گزارش، در حاشیه این بازدیدها از مرکز پزشکی هسته ای راه آسمان نیز بازدید شد. این مرکز پزشکی هسته ای در زمینی به مساحت 1400 مترمربع و زیر بنای 450 متر مربع بازسازی و راه اندازی شده است. 

همچنین دکتر شهریاری از مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی جعفر آبادی شهمیرزاد و بیمارستان ۹۶ تختخوابی در دست احداث مهدیشهر نیز بازدید کرد و ضمن بررسی روند پیشرفت فیزیکی این بیمارستان به بیان راهکارهای عملیاتی در تسریع و تکمیل این پروژه ها پرداخت و تاکید کرد: تمام تلاش ما بر این است که پروژه های عمرانی حوزه سلامت مناطق محروم و کم برخوردار سریع تر به بهره برداری برسند.302/121

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧ - ١٤:٠٢ / شماره خبر: ١٨٢٦١٩ / تعداد نمايش: 339

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج