وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در اختتامیه اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت:

هرچقدر در فرهنگ سازی سرمایه گذاری شود مشکلات کاهش پیدا می کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هرچقدر در فرهنگ سازی سرمایه گذاری شود مشکلاتمان در کشور کاهش پیدا می کند.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در اختتامیه اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه  مهر سلامت در اصفهان با تشکر از تمامی افرادی که در برگزاری این جشنواره شرکت کردند، گفت: مطمئن باشید که کار خیر در حوزه سلامت به ساخت و ساز و خرید تجهیزات خلاصه نمی شود.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان این که هنر هفتم می تواند در خدمت اعمال خیر در حوزه سلامت باشد، افزود: این هنر می تواند نقش بسیار مهمی در ارتقای فرهنگ بهداشت و سلامت جامعه داشته باشد طوری که با هیچ زبانی نتوان به آن دست یافت.

دکتر هاشمی همچنین گفت: ضروری است به این هنر توجه کنیم و ضمن احترام به افرادی که در این رشته فعال هستند، از آن به عنوان ابزاری در جهت ارتقای فرهنگ سلامتی استفاده کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان این که زمانی می توانیم به خود افتخار کنیم که بار بیماری ها را کاهش داده، توانمندی مردم افزایش یافته، فرهنگ جامعه را ارتقا بخشیم و مردم بدانند که باید از خود مراقبت کنند تا بیمار نشوند و این یک اقدام و کار خیر جمعی است. 

دکتر هاشمی با تاکید بر این که تنها جایی که معتاد شدن و اعتیاد خوب است اعتیاد به کار خیر است، افزود: تصورم این است اگر با اخلاص کار کنیم حتی اگر بخواهیم نیز اجازه نمی دهند از این دایره بیرون برویم.

وزیر بهداشت با بیان این که زیباترین لحظه زندگی زمانی است که از خود و منافعمان گذشته و به فکر دیگران و مردم باشیم، افزود: این اوج انسانیت است و خوشحالم که از این جنس افراد در کشورمان و در حوزه سلامت زیاد هستند اگرچه بسیار گمنام اند.

دکتر هاشمی در ادامه با اشاره به این که در کشور و اصفهان خیرینی بودند که در دفاع از کشور  و جمهوری اسلامی جان خود را نثار کردند، افزود: امروز مراکز مجهزی در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید که توسط خیرین ساخته شده است و قدردان این نگاه خیر هستیم


وزیر بهداشت همچنین با بیان این که تعداد خیرین و کارهای خیر آنان که در این شهر انجام شده است بسیار زیاد است که چند روزی فرصت لازم است که بتوان همه آنها را دید، گفت: هر کمکی که به ارتقاء این حرکت انسان دوستانه منجر شود دریغ نخواهم کرد

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در کشور هنرمند بسیار زیاد است و  می بینیم که لطیفه ها و کلیپ های زیادی را در عرصه های مختلف از جمله حوزه پزشکی درست می کنند، افزود: با توجه  به تکنولوژی های پیشرفته، می توان از سوژه های خوب صحنه های زیبایی را به تصویر کشید و در اختیار مردم قرار داد و در جشنواره بعدی به نمایش گذاشت.

وزیر بهداشت همچنین گفت: امیدوارم قدم خیر شما هنرمندان در ارتقای فرهنگ بهداشت و پیشگیری و توسعه فرهنگ خیر در کشور موثر باشد.

دکتر هاشمی در پایان با بیان این که کشور دچار مسائل و مشکلاتی است که ریشه در فرهنگ و رفتار ما دارد و باید اصلاح شود و هرچقدر در این حوزه سرمایه گذاری شود گرفتاری هایمان نیز کاهش پیدا می کند، افزود: بنابر این باید همیشه اهل فرهنگ و هنر را تشویق کرد که در این را قدم برداشته و اقدام کنند./205

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧ - ١٣:٣٧ / شماره خبر: ١٨٢٤٥٧ / تعداد نمايش: 346

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج