وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سفیر ایران در سوئد:

ایران و سوئد در حوزه بیمه و درمان می توانند همکاری های مشترک زیادی داشته باشند


سفیر ایران در سوئد گفت: کشور سوئد از نظر سیستم بیمه ای بسیار پیشرفته است و از سیستم بیمه ای آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی، کارآمد تر است و در حوزه درمان نیز پیشرفت های بسیار خوبی داشته اند و ایران و سوئد، در این زمینه ها می توانند همکاری های مشترک زیادی داشته باشند.

سیدرسول مهاجر در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: سوئد از نظر علمی و دانشگاهی نیز جایگاه مناسبی دارد به گونه ای که دانشگاه پزشکی کارولینسکا یکی از دانشگاه های معتبر در این کشور است و مقامات این کشور، آماده همکاری های مشترک در حوزه علمی با ایران هستند البته سوئد با دانشگاه های تهران، اصفهان و شیراز، همکاری های مشترکی نیز دارد و توافقاتی برای تبادل استاد و دانشجو و برگزاری دوره های فلوشیپ انجام شده که باید اجرای آن تسریع شود.

وی با اشاره به دیدار وزرای بهداشت ایران و سوئد در سال گذشته، گفت: وزیر بهداشت سوئد با حضور در ایران با دکتر هاشمی دیدار کرد و طرف سوئدی، منتظر سفر وزیر بهداشت ایران به این کشور و ارتقای همکاری های مشترک هستند.

سفیر ایران خاطرنشان کرد: اقدامات طرح تحول سلامت به ویژه پوشش بیمه برای افراد فاقد پوشش بیمه در سوئد، بازتاب بسیار خوبی داشت چراکه 10 میلیون ایرانی، تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و سوئدی از این اقدام ایران، تقدیر کردند.

وی با اشاره به دیدار خود با وزیر بهداشت سوئد گفت: وزیر بهداشت سوئد از اقدام ارزشمند ایران برای افزایش پوشش بیمه پایه تقدیر کرد اما برای غنا بخشیدن به طرح بیمه ای ایران، مبادلات فکری و همکاری های مشترک دو کشور می تواند مفید و ارزشمند باشد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧ - ٠٩:١٠ / شماره خبر: ١٨٢٣٥٧ / تعداد نمايش: 367

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج