وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد:

مجوز واردات شیرخشک مشروط به انتقال تکنولوژی و تولید در داخل کشور

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: به هر شرکت متقاضی که اقدام به ساخت کارخانه تولیدی کند و قرارداد انتقال تکنولوژی از شرکت های معتبر و صاحب نام ارائه کند، صرفا به منظور معرفی محصول و بازاریابی، به میزان محدود، مجوز واردات داده می شود.
 
به گزارش وبدا به نقل از مهر، دکتر کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو درخصوص واردات شیر خشک و حمایت از تولید ملی اظهار داشت: به هر شرکت متقاضی که اقدام به ساخت کارخانه تولیدی کند و قرارداد انتقال تکنولوژی از شرکت های معتبر و صاحب نام ارائه کند، صرفا به منظور معرفی محصول و بازاریابی به میزان محدود، مجوز واردات داده می شود ولیکن تاکنون هیچ مجوز ورود محصول آماده، داده نشده و طبعا ارزی هم اختصاص نیافته است. 
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حال حاضر شیرخشک در داخل تولید می شود، تصریح کرد: به شرکت های متقاضی، مجوز واردات حداکثر یک میلیون قوطی شیرخشک از تولید مشابه همان محصولی که قصد راه اندازی در داخل کشور را دارند، داده می شود. یک میلیون قوطی شیرخشک نیز، 2.5 درصد مصرف مورد نیاز کل کشور در یک سال است. 
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: دو شرکتی که درخواست تولید داخل داشته اند چون به مراحل پایانی راه اندازی نرسیده اند مصوبه فوق الذکر در مورد آنها تاکنون اجرا نشده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧ - ٠٩:٤٣ / شماره خبر: ١٨٢٣٠٦ / تعداد نمايش: 317

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج