وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با قرائت پیام وزیر بهداشت؛

ششمین همایش آموزشی - توجیهی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در زنجان آغاز به کار کرد

ششمین همایش آموزشی - توجیهی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قطب شش آمایش علوم پزشکی کشور با قرائت پیام وزیر بهداشت توسط دکتر قزلباش، رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، آغاز به کار کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در این پیام با اشاره به اینکه نشست‌های اجتماعی شدن سلامت در کلان‌مناطق آمایشی به همت و پشتکار همکاران معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گام‌هایی استوار و بنیادین در ترویج و توسعه اصولی این رویکرد حیاتی برای کشور و مردم بزرگ ایران است، اظهار داشت:  اجتماعی شدن سلامت و فراخواست‌های مردمی آن، بدون همبستگی اجتماعی و مداخلات داوطلبانه و منطقی صنعتی-تولیدی و فرهنگی به انجامی نیک و دل‌خواه نخواهد رسید؛ پس این پهنه به عنوان گهواره دین و مذهب رسمی و یکی از قطب‌های صنعت کشور می‌بایست نسبت به مساله سلامت همگانی و اجتماعی، حساس، دارای ایده و پیش‌گام باشد.

وزیر بهداشت در این پیام اظهار امیدواری کرد: با مشارکت فعال و هم‌اندیشی هر یک از دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی قطب ششم در مباحث آموزش، فرهنگ‌سازی و ارتقای سلامت، مشارکت‌های اجتماعی، کانون‌های سلامت محله و همکاری‌های بین‌بخشی، آسیب‌ها و مددکاری اجتماعی، مبتنی بر تجربه‌های بومی و محلی، دریچه‌ای تازه بر روند اجتماعی شدن سلامت گشوده شود.

متن پیام وزیر بهداشت بدین شرح است:

روسا و همکاران محترم دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در کلان‌منطقه شش نظام سلامت کشور

استان‌های زنجان، قزوین، قم، البرز و مرکزی از نگاهی، متفاوت‌ترین کلان‌منطقه آمایشی علوم پزشکی کشور را تشکیل می‌دهند. استان‌هایی که با مراکز و شهرهای شناخته‌شده، تراکم جمعیتی و ظرفیت‌های بالفعل صنعتی و فرهنگی خود، در ارتباط تنگاتنگ و تبادل مستمر با پایتخت و در ادامه آن با سراسر کشور هستند. زنجان و قم، شهرهای شور حسینی و علمای برجسته؛ قزوین، اراک و ساوه، شهرهای هنرمندان و صنعتگران و صنایع بزرگ؛ خمین، شهر و زادگاه امام خمینی (ره) و کرج، ایران کوچک، همگی با ویژگی‌های بسیار و چشمگیر دیگر، از جمله مهم‌ترین شهرهای کشور به شمار می‌روند.

بی‌شک این مناطق با رویکردهای تولیدی و نوآورانه صنعتی و فرهنگی با رعایت استانداردها و چارچوب‌های علمی و عملی لازم، بسیار فراتر از پهنه جغرافیایی خود می‌توانند به ضرورت‌های اجتماعی سلامت در ایران کمک و یاری رسانند. ناگفته پیداست که اجتماعی شدن سلامت و فراخواست‌های مردمی آن، بدون همبستگی اجتماعی و مداخلات داوطلبانه و منطقی صنعتی - تولیدی و فرهنگی به انجامی نیک و دلخواه نخواهد رسید؛ پس این پهنه به عنوان گهواره دین و مذهب رسمی و یکی از قطب‌های صنعت کشور می‌بایست نسبت به مساله سلامت همگانی و اجتماعی، حساس، دارای ایده و پیشگام باشد.

نشست‌های اجتماعی شدن سلامت در کلان‌مناطق آمایشی به همت و پشتکار همکاران معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گام‌هایی استوار و بنیادین در ترویج و توسعه اصولی این رویکرد حیاتی برای کشور و مردم بزرگ ایران است. امیدوارم با مشارکت فعال و هم‌اندیشی یک یک بزرگواران هر کدام از دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی قطب ششم در مباحث آموزش، فرهنگ‌سازی و ارتقای سلامت، مشارکت‌های اجتماعی، کانون‌های سلامت محله و همکاری‌های بین‌بخشی، آسیب‌ها و مددکاری اجتماعی، مبتنی بر تجربه‌های بومی و محلی، دریچه‌ای تازه بر روند اجتماعی شدن سلامت گشوده گردد. پیروزی و بهروزی همگان را از خداوند بزرگ خواستارم.

گفتنی است، این همایش یک‌روزه، از روز چهارشنبه، ۴ مهر ۱۳۹۷، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این شهر، با موضوع اجتماعی شدن سلامت و با حضور روسا، معاونان اجتماعی و بهداشت و مدیران شبکه‌های بهداشتی - درمانی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کلان‌منطقه شش نظام سلامت کشور در حال برگزاری است./230

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٤ مهر ١٣٩٧ - ١١:١٠ / شماره خبر: ١٨١٥١٣ / تعداد نمايش: 431

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج