وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت از شرکت تولید تجهیزات پزشکی احیاء درمان پیشرفته بازدید کرد

وزیر بهداشت در سفر یک روزه خود به استان خراسان رضوی، از شرکت تولیدی تجهیزات پزشکی احیاء درمان پیشرفته در شهرک صنعتی توس مشهد بازدید کرد.
 
به گزارش وبدا، این شرکت از سال 83 تاسیس و از سال 90 شروع به تولید محصولاتی مانند ماشین بیهوشی، ونتیلاتور و سی تی اسکن کرده است.
 
بر اساس قراردادی که بین این شرکت و شرکت تولید سی تی اسکن نیوسافت منعقد شده، تکنولوژی ساخت سی تی اسکن به اسران منتقل و پس از سه سال به تولید مستقل خواهد رسید.
 
شرکت احیاء درمان پیشرفته تا کنون 15 دستگاه سی تی اسکن تولید کرده و ظرفیت اسمی آن، تولید 120 دستگاه سی تی اسکن در سال است. قیمت دستگاه های تولیدی این شرکت که تنها تولید کننده سی تی اسکن در کشور است، 25 درصد کمتر از قیمت مشابه خارجی است.
 
یکی از اقدامات این شرکت، نوسازی و بازتولید دستگاه های سی تی اسکن قدیمی در راستای صرفه جویی ارزی و مدیریت منابع است.
 
این شرکت ظرفیت تولید سه هزار دستگاه ماشین بیهوشی ایرانی را دارد و در حال حاضر با تولید سالانه 800 دستگاه ماشین بیهوشی، بخش عمده ای از نیازهای کشور را پاسخ می دهد.
 
همچنین شرکت احیاء درمان پیشرفته سالانه 1000 دستگاه ونتیلاتور تولید می کند و نیاز کشور در این زمینه 3500 دستگاه است و این شرکت توانایی افزایش تولید سالانه 1500 دستگاه را دارد.
 
وزیر بهداشت در پایان از دستگاه پیشرفته ونتیلاتور تمام طراحی و ساخته شده ایرانی این شرکت که قرار است به واسطه شریک تجاری احیاء درمان به کشورهای دنیا صادر شود بازدید و از مسئولان این شرکت تقدیر کرد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣ مهر ١٣٩٧ - ١١:٣٩ / شماره خبر: ١٨١٤٦٧ / تعداد نمايش: 708

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج