وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت نحوه استقرار نظام ارجاع الکترونیک در مراکز درمانی گیلان را بررسي كرد

معاون درمان وزارت بهداشت، در سفر به به گیلان، به بررسی زیرساخت های نظام ارجاع الکترونیک در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان پرداخت.
 
به گزارش وبدا، دکتر  قاسم جان بابایی در ابتدای این سفر به همراه رییس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با عزیمت به بندر انزلی ضمن بازدید از بخش های مختلف بیمارستان شهید بهشتی بندر انزلی و بررسی نحوه خدمت رسانی به بیماران در این مرکز، تسریع در راه اندازی بخش اورژانس و توسعه تخت های ویژه خصوصا راه اندازی بخش آی سی یو کودکان (NICU) را از اولویت های درمانی برشمرد.
 
معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه با حضور در شهرستان صومعه سرا، زیرساخت های نظام ارجاع در این شهرستان را مورد بررسی قرار داد. 
 
همچنين، دکتر جان بابایی ضمن بازدید از روند استقرار نظام ارجاع الکترونیک در شهرستان صومعه سرا از زحمات ریاست دانشگاه و تیم اجرایی این پروژه که دلسوزانه و صبورانه برای ارتقای سلامت مردم تلاش می کنند، تقدیر کرد و از اجرای این برنامه در صومعه سرا به عنوان یک برنامه موفق در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دانشگاه های علوم پزشکی کشور، یاد کرد.
 
بنابر این گزارش، دکتر جان بابایی در بخش دیگری از این سفر به همراه نماینده مردم شهرستان رضوانشهر در مجلس، رییس و جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مسئولان شهری، از روند خدمت رسانی در بیمارستان شهدای رضوانشهر بازدید کرد و با تاکید بر بهبود زیرساخت های درمانی در این شهرستان، راه اندازی آزمایشگاه مرکزی، داروخانه شبانه روزی و استقرار پزشک متخصص طب اورژانس در این بیمارستان را از اولویت های درمانی این شهرستان برشمرد.
 
گفتني است، بیمارستان 32 تختخوابی شهدای رضوانشهر در فاصله 25 کیلومتری شهرستان بندر انزلی و 40 کیلومتری شهرستان تالش در مسیری ترانزیتی قرار گرفته است. این بیمارستان در دی ماه سال 96 با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.
همچنین پروژه نظام ارجاع از اوایل تابستان سال جاری در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار گرفته و در گام نخست، در  کمتر از دو ماه،  در دو شهرستان صومعه سرا و ماسال به صورت پایلوت اجرا شد. در حال حاضر نیز با اجرای این طرح در شهرستان صومعه سرا بیش از هزار نفر از مزایای این طرح بهره مند شده اند. /٢٠٧/٢١٩

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٧ - ٠٨:٤١ / شماره خبر: ١٨١٢٢٤ / تعداد نمايش: 420

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج