وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت:

آموزش‌های فعالان کانون‌های فرهنگی از مهرماه نظام مند می‌شود

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، گفت: برنامه جامع آموزشی تحت عنوان «نظام نامه آموزشی کانون‌های فرهنگی» از مهرماه به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود و پس از آن همه فعالیت‌های آموزشی فعالان کانون‌های فرهنگی براساس آن انجام خواهد شد.

به گزارش وبدا، دکتر امیر لله‌گانی در سومین نشست تخصصی مجامع کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تالار دکتر شریعتی این دانشگاه در حال برگزاری است، از تصویب و ابلاغ نظام نامه آموزشی کانون‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و اجرای آن از مهرماه جاری خبر داد و گفت: این نشست به بررسی برنامه جامع آموزشی تحت عنوان «نظام نامه آموزشی کانون‌ها» اختصاص دارد. تدوین این نظام نامه صورت گرفته و مصوبات کلی آن مشخص شده و مقرر است در چهار حوزه تخصصی توسط دبیران کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها کار آغاز به کار کند. 

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت ابراز داشت: یکی از سیاست‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی در وزارت بهداشت از آغاز کار این دولت، پرداختن به تنوع‌های مختلف فرهنگی در فضای دانشگاهی بوده است.

وی ادامه داد: نگاه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در طول پنج سال گذشته احترام به سلائق مختلف فرهنگی در دانشگاه‌ها است تا بر این اساس فضا و بستر مساعدتری برای گرایش دانشجویان به فعالیت‌های فرهنگی ایجاد شود.

به گفته مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، مسیر فراهم نمودن بستر فعالیت مناسب کانون‌ها مسیری بسیار سنگلاخی و سخت بوده است، چراکه در برخی از دانشگاه‌ها برای اخذ مجوز جهت انجام فعالیت‌ها با مشکل مواجه می شوید، با این وجود، در مجموع امروز وضعیت خوبی به نسبت قبل داریم.

دکتر لله‌گانی بیان داشت: در حال حاضر، بالغ بر ۷۰۰ کانون فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فعال هستند، که بعضا برخی ممکن است با مشکلاتی روبه رو باشند، اما در حال پیگیری رفع این موانع هستیم.

‌وی تاکید کرد: در طول دو سال گذشته تمرکز بیشتر خود را بر کانون‌ها و مجامع آنها گذاشته‌ایم و بر این اساس مصوب کرده‌ایم سالانه دو نشست برای دبیران کانون‌ها در ماه‌های «مرداد یا شهریور» و «بهمن یا اسفندماه» داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت بیان داشت: با توجه به تشکیل مجامع تخصصی کانون‌ها یکی از نشست‌ها به بحث انتخابات مجامع کانون‌های تخصصی که اکنون به ۱۴ مجمع رسیده است اختصاص پیدا می‌کند و نشست دوم به شورای عمومی مجامع تخصصی مربوط است.

دکتر لله‌گانی درخصوص دیگر برنامه‌های سومین نشست کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت، ابراز داشت: در این نشست در روز ابتدایی برگزاری سه مهمان خواهیم داشت که موفق شده‌اند در حوزه‌های مختلف فرهنگی به کارآفرینی بپردازند. در کشور ما نیز به مانند دیگر کشورهای دنیا، اتفاقات خوبی در حوزه استارت آپ ها خصوصا استارت آپ‌های فرهنگی افتاده است.

وی افزود: بر این اساس هدف از دعوت اجراکنندگان استارت آپ‌های موفق فرهنگی، استفاده از تجارب عملیاتی این افراد است که با تلاش بسیار توانسته‌اند امروز یکی از افراد موفق در این حوزه باشند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، تصریح کرد: موضوعاتی که در این استارت آپ‌ها بیان می‌شود مرتبط با موضوعات مطرح شده در این جمع است تا در نهایت یک بام عملیاتی در ذهن شما فعالان فرهنگی باز شود و از طریق استارت آپ‌ها بتوانید علاوه بر درآمدزایی، پیام خود را به افراد بیشتری منتقل کنید.

دکتر لله‌گانی برگزاری کمسیون‌های تخصصی را یکی از برنامه‌های سومین نشست کانون‌های فرهنگی عنوان کرد و گفت: بحثی تحت عنوان تجارب آدم‌ها وجود دارد که کمتر به آن توجه داریم. بر این اساس تصمیم گرفته‌ایم در این نشست از مدل‌های جهانی استفاده و از تجارب و ایده‌های عملیاتی دیگران جهت استفاده دیگر دانشجویان بهره ببریم. در هر کلاسی که کمیسیونی در حال برگزاری است، یک تسهیل‌گر وجود دارد که کارش تدریس نیست، بلکه تلاش دارد بحث را جهت‌دهی کند و به موضوعاتی بپردازد که موضوعات روز شما است تا در نهایت خروجی هر کمیسیون به جذب بهتر کانون‌ها کمک کند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، در تشریح برنامه های این نشست سه روزه اظهار داشت: همچنین در نشستی که در این سالن با حضور همه شما دانشجویان فعال فرهنگی در کانون‌های فرهنگی برگزار خواهد شد، دبیر هر کمیسیون نتایج به دست آمده را برای دیگر دانشجویان در چند دقیقه بیان می‌کند تا علاوه بر همفکری، دیگر دانشجویان نیز از نتایج به دست آمده استفاده کنند.

دکتر لله‌گانی افزود: در روز دوم این اجلاس نشست تخصصی مجامع را با دبیر مجمع تخصصی و شورای مرکزی خواهیم داشت و در ادامه در ساعت ۱۴:۳۰ به نشست حل مساله نوآورانه که سال گذشته در ساری به صورت کارگاه عملیاتی برگزار شد خواهیم پرداخت و برگزیدگان این کارگاه مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی در پایان به حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سومین نشست کانون‌های فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت علاقه‌ای ویژه به کانون‌های فرهنگی دارد و بر اساس همین توجه در روز دوم این نشست در جمع دانشجویان حضور خواهند داشت. همچنین در پایان این نشست نیز، دبیران ۱۲ مجمع تخصصی گزارشی را از مجامع خود در حضور ایشان ارائه کرده و جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور معاون وزیر بهداشت برگزار می‌شود./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧ - ١٣:٠٥ / شماره خبر: ١٨٠١٢٨ / تعداد نمايش: 315

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج