وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت در مراسم افتتاح کلینیک پیشگیری از بیماری های قلبی در همدان تاکید کرد:

نقش مهم پرستاران در پیشگیری از بیماری های غیر واگیر و کاهش هزینه های نظام سلامت

 
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت در مراسم افتتاح کلینیک پیشگیری از بیماری های قلبی در همدان بر نقش مهم  پرستاران در پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر و کاهش هزینه های نظام سلامت، تاکید کرد.  
 
به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی در جریان سفر به استان همدان، در مراسم افتتاح کلینیک پیشگیری و کنترل از بیماری های قلبی اظهارداشت: چهار بیماری غیر واگیر"قلبی و عروقی، سرطان ها، بیماری های مزمن ریوی و دیابت"، مهمترین معضل نظام سلامت در بسیاری از کشورهای جهان و از جمله کشور ما محسوب می شوند.   
 
وی افزود: نزدیک به سه چهارم از مرگ های ناشی از بیماری های غیر واگیر به شکلی نامناسب، در کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط رخ می دهد.   
 
معاون پرستاری وزیر بهداشت، گفت: بیماری های قلبی و عروقی بیشترین میزان  مرگ و میر مرتبط با بیماری های غیر واگیر در جهان را موجب می شود، به طوری که سالانه بیش از 17 میلیون نفر در سال به دلیل  این بیماری ها جان خود را از دست می دهند.  
 
دکتر حضرتی با اشاره به اینکه پرستاران به عنوان خط مقدم نظام سلامت نقش بسیار مهمی در پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر دارند، افزود: در کشور ما نیز برای کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت خدمات به مردم، پیشگیری از بیماری های غیر واگیر در اولویت نظام سلامت قرار گرفته است.
 
همچنین معاون پرستاري وزارت بهداشت در آيين افتتاح مركز مشاوره و مراقبت هاي پرستاري در منزل در بيمارستان قلب فرشچيان نیز تصریح کرد: ارائه خدمات از طريق مراكز مراقبت درمنزل گامي به سوي ارائه خدمات با كيفيت و ارزان قيمت است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧ - ١٣:٥٥ / شماره خبر: ١٧٩٩٧٢ / تعداد نمايش: 420

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج