وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در سومین جشنواره ملی فیلم سلامت صورت می گیرد؛

اهدای جایزه به بهترین فیلم با موضوع اوتیسم

 
 
مدیرعامل انجمن اوتیسم در نشستی با حضور دبیر و مدیر اجرایی جشنواره ملی فیلم سلامت، از اهدای جایزه به بهترین فیلم با موضوع اوتیسم در این جشنواره خبر داد.
 
به گزارش وبدا به نقل از ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت، در این جلسه که در دفتر موسسه آوای هنر سلامت برگزار شد، محمد کیاسالار، دبیر جشنواره فیلم سلامت و محمدعلی حجازی، مدیر اجرایی جشنواره فیلم سلامت با سعیده غفاری، مدیر عامل انجمن اوتیسم ایران به گفت‌وگو نشستند.
 
در این دیدار، دکتر کیاسالار با بیان اینکه در دو دوره گذشته، ارتباط خوبی بین جشنواره فیلم سلامت و انجمن اوتیسم وجود داشته، گفت: در اولین دوره، جایزه‌ای از سوی انجمن اوتیسم به فیلم «مادر پاییزی» که به بیماری اوتیسم می‌پرداخت، تعلق گرفت و در دومین دوره نیز در یکی از همگردی‌ها با فیلمسازان حاضر در جشنواره در انجمن اوتیسم حضور پیدا کردیم تا سینماگران از نزدیک با مسائل این بیماران و خانواده‌هایشان آشنا شوند و با توضیحات پزشکان بتوانند ناگفته‌های این بیماری را بشوند. خوشبختانه این همگردی و سایر همگردی‌هایی که در دو سال گذشته داشتیم، منجر به ساخت فیلم‌هایی شده که برخی از آنها به جشنواره امسال رسیده‌اند.  
 
براساس این گزارش، سعیده غفاری، مدیرعامل انجمن اوتیسم نیز با قدردانی از عملکرد جشنواره فیلم سلامت یادآور شد که خوشبختانه توجه خوبی به موضوع اوتیسم در این دو دوره صورت گرفته و این موضوع به انجمن انگیزه می‌دهد تا در بخش سازمان‌های مردم‌نهاد سومین دوره جشنواره ملی فیلم سلامت، جایزه‌ای برای بهترین فیلم با موضوع اوتیسم در نظر گیرد.
 
وی همچنین پیشنهاد داد که از کودکان اوتیستیک به دلیل تمرکز فوق‌العاده‌ای که در انجام کارهای تکرارشونده دارند، در کارهای اجرایی جشنواره به منظور افزایش مهارت‌های اجتماعی آنها استفاده شود.
 
مدیرعامل انجمن اوتیسم در پایان اظهار داشت: برخی از این کودکان، استعداد بسیاری در زمینه سرودخوانی، نوازندگی و نقاشی دارند و با توجه به اینکه در حاشیه جشنواره امسال مقرر شده از نقاشی کودکان بیمار نیز رونمایی شود، شاید این جشنواره بتواند از استعداد آنها در ایام اجرای جشنواره استفاده کند.   
 
بنابر این گزارش، انجمن اوتیسم علاوه بر اختصاص جایزه به فیلم برگزیده در حوزه اوتیسم، در زمینه همکاری با جشنواره برای جلسه همگردی نیز اعلام آمادگی کرد.
 
 گفتنی است، سومین جشنواره ملی فیلم سلامت با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار «سلامت برای همه؛ اجتماعی شدن سلامت» از تاریخ ۱ تا ۵شهریور ۹۷ به دبیری محمد کیاسالار برگزار خواهد شد. همچنین علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و رصد آخرین اخبار این جشنواره می‌توانید به آدرس اینترنتی http://www.filmsalamat.ir مراجعه کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٧ - ١٤:١٥ / شماره خبر: ١٧٩٨٨٤ / تعداد نمايش: 419

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج