وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فنی مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها:

امیدواریم بیماران خاص، خدمات درمانی را بدون جابه جایی از محل زندگی خود دریافت کنند

معاون فنی مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها گفت: در راستای حفاظت مالی از بیماران خاص، بسته خدمتی تعریف شده است که براساس این بسته، خرید خدمت این دسته از بیماران توسط خود وزارت بهداشت صورت می گیرد. 
 
به گزارش وبدا، دکتر جمشید کرمانچی در نشست سراسري روسا و كارشناسان امور دندانپزشكي دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور با بیان اینکه موضوع بیماران خاص به عنوان گروه های آسیب پذیری که نمی توانند از هر محلی خدمت درمانی دریافت کنند، از اولویت های مهم معاونت درمان است، اظهار داشت: مراکز جامعی برای ارائه خدمات به بیماران خاص در مناطق مختلف  کشور پیش بینی شده و سه بعد در این زمینه مد نظر قرار گرفته است.
 
وی اولین بعد در ارائه خدمت به بیماران خاص را افزایش دسترسی به داروهایشان عنوان کرد و گفت: اعتقاد ما بر این است که بیمار باید در شهر خود، خدمت درمانی را دریافت کند و با وجود متخصصین و پتانسیل هایی که در کشور وجود دارد، نیازی به جابه جایی بیماران از استانی به استان دیگر وجود ندارد. با تدوین برنامه عملیاتی و اهتمام به آن از طریق مشخص کردن مراکز ارائه دهنده خدمت، تجهیزات مورد نیاز و حضور اساتید برجسته با توجه به توان علمی کشور، می توان به این هدف دست یافت.
 
معاون فنی مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها خاطرنشان کرد: در راستای حفاظت مالی به عنوان دومین بعد ارائه خدمت به بیماران خاص، بسته خدمتی تعریف شده است. براساس این بسته، خرید خدمت این دسته از بیماران توسط خود وزارت بهداشت صورت می گیرد. 
 
دکتر کرمانچی بیان کرد: اگر هزینه دندانپزشکی بیماری در مرکزی مازاد بر سقف تخصیص داده شده باشد، به عنوان موارد ویژه، طی مکاتبه دانشگاه علوم پزشکی و بررسی در کمیته و تایید توسط اساتید، این موارد نیز از طریق وزارت بهداشت پرداخت می شود. 
 
وی کیفیت خدمات را بعد سوم معرفی کرد و ادامه داد: در این مورد ارائه خدمات مناسب و با استاندارد مورد تایید خواهد بود و هدف این است که بیماران سرگردان نشوند و چرخه درمان طولانی نشود. 
 
دکتر کرمانچی با بیان اینکه در حال حاضر بیماران خاص و شهرهایی که با بیشترین تعداد بیمار هستند، شناسایی شده اند، تصریح کرد: تمامی امکانات مربوط به بیماران خاص در کشور وجود دارد و این امکانات برای بهره مندی بیماران، تنها نیازمند مدیریت و حمایت است. 
 
معاون فنی مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها یادآور شد: امیدواریم، در سال 97 و در مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری ها بتوانیم، مراکز بیشتری را گسترش دهیم. افق دید ما روزی است که بیماران خاص، خدمات درمانی را بدون جابه جایی و در محل زندگی خود دریافت کنند./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧ - ٠٨:١٨ / شماره خبر: ١٧٨٩٧٩ / تعداد نمايش: 391

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج