وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حمایت همه‌جانبه سازمان‌های مرتبط؛

برنامه اقتصاد مقاومتی وزارت بهداشت در حوزه طب سنتی ایرانی، اجرا می‌شود


«طرح ملی ادغام بسته خدمات طب ایرانی در نظام سلامت با رویکرد کاهش وابستگی دارویی» با عزم جدی وزارت بهداشت و حمایت سازمان‌های مربوطه، اجرا می‌شود.

به گزارش وبدا، با افزایش اقبال جهانی به استفاده از ظرفیت‌های طب سنتی و رویکرد جهانی به ادغام خدمات این مکاتب طبی در نظام سلامت کشورها، عزم دولت در توسعه و نهادینه کردن طب سنتی ایرانی که دارای رویکرد سلامت‌محور متکی بر دانش بومی و ظرفیت‌های داخلی است، جدی شد و این موضوع در دو سال اخیر مورد توجه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز قرار گرفت.

براساس این گزارش، ابلاغ برنامه اقتصاد مقاومتی در حوزه طب سنتی ایرانی با عنوان «طرح ملی ادغام بسته خدمات طب ایرانی در نظام سلامت با رویکرد کاهش وابستگی دارویی» توسط این ستاد در سال جاری، نمونه‌ای از این عزم بوده که در وزارت بهداشت به طور جدی پیگیری می‌شود و دکتر خدادوست، مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی نیز  با ابلاغ وزیر بهداشت، به عنوان مدیر اجرایی آن انتخاب شده است.

گفتنی است، اجرای این برنامه که بر مبنای کاهش بار بیماری و هزینه‌های درمان و وابستگی دارویی بوده و می‌تواند به اقتصاد سلامت و اقتصاد کشور کمک شایانی کند، حمایت همه‌جانبه سازمان‌ها و نهادهای تصمیم‌گیر مرتبط و مردم را می‌طلبد تا در سایه این حمایت‌ها، نهادینه کردن طب سنتی ایرانی به صورت منطقی و ضابطه‌مند محقق شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧ - ١٠:٤١ / شماره خبر: ١٧٨٩٥٠ / تعداد نمايش: 395

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج