وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون آموزش وزارت بهداشت خبر داد:

در آزمون دستیاری امسال، بیش از ۸ هزار نفر موفق به انتخاب رشته شدند/ محاسبات نیروی انسانی مورد نیاز نظام سلامت تا 10 سال آینده انجام شده است

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه در آزمون دستیاری دوره چهل و پنجم، بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر شرکت کردند که حدود 7700 هزار نفر این افراد مرد و حدود 6600 هزار نفر زن بودند، گفت: وزارت بهداشت تمامی تلاش خود را می کند تا سهم داوطلبان آزاد را در قبولی آزمون ها بالا ببرد.

به گزارش وبدا، دکتر باقر لاریجانی در مراسم تقدیر از 10 نفر برتر چهل و پنجمین آزمون دستیاری پزشکی با اعلام این مطلب، اظهار داشت: حداقل نمره قبولی  برای انتخاب رشته  ۱۵۰ از ۶۰۰ نمره است و  در این دوره بیش از ۸ هزار نفر موفق به انتخاب رشته شدند.

وی افزود: از این تعداد حدود ۳ هزار و ۴۰۰ نفر پذیرفته می شوند که از این میان، تعداد ۲ هزار و ۴۰۰ نفر با سهمیه آزاد پذیرفته می شوند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از تدابیر این وزارتخانه برای امنیت آزمون دستیاری سخن گفت و بیان کرد: در کنار سایر نهادهای متولی از جمله مرکز سنجش آموزش پزشکی، اقدامات خوبی در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی انجام شد. کمپین های طراحی سوال در سطح کشور تشکیل شد و همه مناطق آمایشی در این کمپین ها مشارکت کردند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه ظرفیت های زیادی در سال های بعد از انقلاب در دانشگاههای علوم پزشکی ایجاد شده گفت: افرادی که در این جمع حضور دارند نفرات برتر آزمون دستیاری امسال هستند و افراد می توانند نقش چشمگیری در آینده علمی حوزه سلامت داشته باشند.

وی دوره دستیاری را دوره ای متفاوت و مهم ذکر کرد و گفت: شما در این دوره نقش مستقیمی در درمان بیماران ایفا می کنید و لازم است علاوه بر تحصیل به مهارت آموزشی در کنار مباحث اخلاقی نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

معاون آموزشی وزارت بهداشت بر لزوم توجه همه به نیازهای کشور اشاره کرد و گفت: هرچند افراد در دوره دستیاری رشته ها را براساس علایق شخصی خود انتخاب می کنند ولی لازم است به نیازهای کشور توجه ویژه ای داشته باشید.

دکتر لاریجانی به مطالعاتی که در وزارت بهداشت برای محاسبات نیروی انسانی مورد نیاز نظام سلامت تا 10 سال آینده انجام شده اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه ریزی وسیعی برای افزایش ظرفیت دانشگاههای علوم پزشکی و توسعه نیروی انسانی این دانشگاهها صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: با مطالعات وسیعی که در وزارت بهداشت انجام شده، محاسبات روشنی از نظر نیروی انسانی در دوره های مختلف انجام شده است و امیدواریم ظرفیت های مناسبی، متناسب با نیاز کشور در دانشگاههای علوم پزشکی ایجاد کند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه نفرات برتر آزمون دستیاری نمره های بیشتر از 500 را کسب کرده اند، افزود: شما می توانید در حوزه های مختلف نظام سلامت در آینده نقش برجسته ای ایفا کنید و در دوره های تحصیلی تخصصی می توانید آینده رشته ها را رقم بزنید.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧ - ١٩:٢١ / شماره خبر: ١٧٨٨٣١ / تعداد نمايش: 588

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج