وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوی سازمان انتقال خون:

مروجان اهدای خون از رشت تا تهران رکاب زدند

تیم دو نفره دوچرخه سواری استان گیلان با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون از رشت تا تهران رکاب زد و در طول مسیر مردم را به اهدای خون تشویق کرد.

به گزارش وبدا، سخنگوی سازمان انتقال خون در حاشیه برگزاری آیین استقبال از این دوچرخه سواران مروج اهدای خون، گفت: ورزشکاران از سالم ترین افراد برای اهدای خون هستند، چراکه بیش از افراد دیگر از سلامت خود مراقبت می کنند.

دکتر بشیر حاجی بیگی ادامه داد: در فصل گرما و در روزهای تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، همچنین به دلیل افزایش سفرها، استقبال مردم برای اهدای خون کاهش می یابد و این درحالی است که در فصل تابستان به دلیل افزایش سفرها و حوادث رانندگی نیاز به خون بیشتر می شود.

سخنگوی سازمان انتقال خون، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که نیاز به خون، همیشگی است و بهتر است اهداکنندگان به خصوص اهداکنندگان مستمر (با سابقه حداقل دو بار اهدا در سال) در فصل گرما بیش از هر زمان دیگر به این امر شایسته بپردازند.

وی تاکید کرد: برخی افراد جامعه قادر به اهدای خون نیستند یا اینکه شرایط اهدا را ندارند؛ این افراد می توانند مروجان خوبی برای ارتقای فرهنگ اهدای خون در جامعه باشند.

بیماران نیازمند خون به اهداکنندگان امید دارند
هادی گرجی یکی از رکاب زنان این تیم دوچرخه سواری درخصوص اهدای خون، اظهار داشت: با توجه به اینکه شعار امسال، روز جهانی اهدای خون «مرا هزار امید است و هر هزار تویی» است، در طول مسیر خود این پیام را به مردم رساندیم و با استقبال عمومی مواجه شدیم. هدف ما این بود که مردم بدانند که بیماران نیازمند برای ادامه حیات خود چشم امید به اهداکنندگان خون دارند.

ورزشکاران و افراد مشهور می توانند بهترین مروجان اهدای خون باشند
سامان یوسفی یکی دیگر از مروجان اهدای خون این تیم دوچرخه سواری و مسئول کمیته سایکل توریست هیات دوچرخه سواری استان گیلان نیز گفت: در حوزه ارتقای سطح سلامت جامعه، ورزشکاران و افراد مشهور می توانند بهترین مروجان اهدای خون باشند.

وی ادامه داد: در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون، نخبگان جامعه، بازیگران سینما و تلویزیون و افراد شاخص اجتماعی و سیاسی نقش بسیار مهمی دارند.

یوسفی گفت: اجرای چنین اقدامات ترویجی که امثال ما برای ارتقای سطح سلامت جامعه با این نوع حرکات نمادین انجام می دهند، هیچ نوع عواید مالی و سیاسی ندارد و فقط یک نوع حرکت نوع دوستانه در راستای تشویق مردم به اهدای خون و خودمراقبتی است.

وی اضافه کرد: تیم دوچرخه سواری گیلان با رکاب زدن در راستای ارتقای سلامت جامعه اقداماتی نظیر ترویج فرهنگ اهدای خون، اهدای عضو، 25 سال دوستی ایران و آذربایجان، جشنواره صلح و سلام مشهد و کاسپین دریای دوستی را در کارنامه خود دارد.

گفتنی است، تیم دوچرخه سواری گیلان که با شعار اهدای خون 19 تیرماه سفر ترویجی خود را به سمت تهران آغاز کرده بود، با حضور در اداره کل انتقال خون استان تهران مورد استقبال مسئولان انتقال خون و اهداکنندگان قرار گرفت. همچنین تیم دوچرخه سواری مروجان اهدای خون با حمایت سازمان انتقال خون کشور و با همکاری اداره کل انتقال خون استان های گیلان و مازندران، سازمان نظام مهندسی ساختمان و کمیته سایکل توریست گیلان و فرماندهی پلیس راه و پلیس راهور گیلان، از اداره کل انتقال خون در مسیر خود از جاده های رشت به پلور مازندران به همراه 9 نفر کوهنورد به قله دماوند صعود کردند.302/226

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٥ تير ١٣٩٧ - ١٣:٥٠ / شماره خبر: ١٧٨٧٨٥ / تعداد نمايش: 480

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج