وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر جشنواره فرهنگی هنری "مرا هزار امید است و هر هزار تویی" اعلام کرد:

پیوند علم و هنر در جشنواره فرهنگی هنری انتقال خون

دبیر جشنواره فرهنگی هنری "مرا هزار امید است و هر هزار تویی" گفت: دومین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری اهدای خون با عنوان "مرا هزار امید است و هر هزار تویی" در دو بخش فیلم کوتاه 60 ثانیه ای و عکس امسال در ابعادی گسترده تر اجرا می شود.
به گزارش وبدا، دکتر نازلی ثروتیان با اعلام این خبر گفت: ترویج فرهنگ اهدای خون امری مستمر و همیشگی است و این جشنواره طرحی ادامه دار می باشد.
وی در مورد برگزاری این جشنواره گفت: این جشنواره در سال جاری به پیشنهاد مدیر عامل سازمان انتقال خون در دو شاخه عکاسی و فیلم کوتاه 60 ثانیه ای برگزار می شود.
دکتر ثروتیان افزود: این جشنواره با تاکید بر شعار "اینجا باش به خاطر کسی دیگر" که شعار سازمان بهداشت جهانی برای اهدای خون است، برگزار می شود.
وی محورهای جمع آوری آثار را به شرح زیر عنوان کرد:
• اهدای خون سالم اهدای زندگی
• اهدای خون مستمر و اهمیت آن در تامین خون سالم
• اهدای خون در مواقع بحرانی
• مشارکت اجتماعی بانوان و اهدای خون
• خود مراقبتی ورزشکاران، ورزش، خود مراقبتی و اهدای خون مستمر
• جوان آگاه ، اهدای خون مسوولانه
• اهدای اجزای خون پلاسما، پلاکت و سلولهای بنیادی

دبیر جشنواره فرهنگی هنری "مرا هزار امید است و هر هزار تویی" اعلام کرد: شروع ثبت نام در این جشنواره از 15 فروردین ماه 97 آغازشده است و مراسم اختتامیه و معرفی آثار برتر همزمان با روز ملی انتقال خون، 9 مرداد 97 برگزار می‌شود.
دکتر نازلی ثروتیان همچنین از راه اندازی سایت این جشنواره به آدرس festival.ibto.ir خبر داد.
وی شیوه ثبت نام امسال را متفاوت از سال گذشته و از طریق ایمیل و ثبت نام در سایت دانست و گفت: برای سالهای آینده زمینه های هنری دیگری را در نظر می گیریم به نحوی که همه اقشار مردم در هر زمینه هنری بتوانند در آن شرکت کنند.
دکتر ثروتیان مهمترین اهداف جشنواره را فرهنگسازی برای تشویق به امر انسانی اهدای خون سالم، ایجاد ارتباط فنی با متخصصان طب انتقال خون و اهدا کنندگان خون، ارتقای سطح بینش و دانش علوم انتقال خون در جامعه اهدا کنندگان خون ، ارتباط و همکاری های مشترک با مراکز و موسسات فرهنگی و انتقال خون، ترویج فرهنگ خود مراقبتی در بین جوانان با استفاده از الگوهای تاثیر گذار جامعه چون هنرمندان و ورزشکاران، تلفیق هنر و علم و آشنایی مردم با هردو زمینه عنوان کرد.
گفتنی است، سال گذشته اولین جشنواره فرهنگی هنری انتقال خون با عنوان " من هم هستم" در زمینه کاریکاتور، تصویر سازی و نقاشی با پیشنهاد دکتر نازلی ثروتیان و حمایت مدیر عامل سازمان انتقال خون برگزار شد. 302/226

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٣:٠٩ / شماره خبر: ١٧٥٦٧٤ / تعداد نمايش: 781

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج