وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزير بهداشت در همايش سراسري سفيران سلامت دانش آموزي عنوان کرد:

فعالیت یک میلیون و 700 هزار سفیر سلامت در کشور

وزیر بهداشت با تاکید بر این که سلامت روح و روان، مقدمه سلامت جسم است، افزود: به دانش آموزاني كه سفير سلامت هستند افتخار مي كنيم، چرا كه هم مراقب سلامت جسم و روان خود و هم مراقب سلامت ديگران هستند.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در همايش سراسري سفيران سلامت دانش آموزي در یکی از مدارس دخترانه تهران گفت: امروزه دانش آموزان با آسيب هاي روحي و رواني زيادي مواجه هستند، چرا كه جهان به صورت يكپارچه درآمده و فضاي مجازي با انبوهي از اغواگري ها، سطح ارتباطات را گسترش داده است و امروز، به ظاهر ،تکنولوژی به کمک بشر آمده است، اما شیرینی زندگی دوران گذشته به کام نسل ما لذت‌بخش تر بود.


وزیر بهداشت با تاکید بر این که با شهري شدن زندگي، گسترش آپارتمان نشيني، تغيير سبك زندگي، تغيير سبك غذايي و كاهش تحرك بدني، آسيب هاي جدي در كمين سلامتي دانش آموزان قرار دارد، افزود: به همین دلیل باید مراقبت کرد که دانش آموزان درگیر سبک زندگی امروز که عمدتا غربی است و ملت‌های زیادی را درگیر کرده است، نشوند.

دکتر هاشمی با بیان این که بهترين زمان اصلاح عادات غلط در افراد، دوران مدرسه، به خصوص قبل از دبستان است، افزود: در ايران بيش از سه برابر ميزان استاندارد نمك مصرف مي شود، همچنين ميزان مصرف شكر نيز بالا است، این موضوع باعث ابتلا به دیابت می‌شود. علاوه بر کاهش مصرف این مواد، باید روزانه 20 دقیقه تحرک داشته باشیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: مهم‌ترین اتفاقی که در وزارت آموزش و پرورش باید بیفتد توجه به سبک زندگی است و در دنیا بیشتر از کشور ما به این موضوع توجه می‌کنند. ما شعار می‌دهیم، آنها عمل می‌کنند.

دکتر هاشمی ضمن تشکر از آموزش و پرورش برای برداشتن آزمونهای مقطع ابتدایی، گفت: ما به موضوع سلامت روان بسیار بی توجه هستیم، هرکدام از بخش‌های جامعه در جهت صحیحی عمل نمی‌کنند.

وی در ادامه، گفت: چرا باید آمار آسیب اجتماعی و طلاق در کشور بالا باشد؟ این یعنی رسانه، خانواده و مدرسه درست عمل نمی‌ کنند، باید ریشه این مسائل را که همین دوره دانش آموزی است، درست کنیم.

وزير بهداشت با تاکید بر این که آموزش و پرورش بايد به بخش تربیتی که بیشترین نیاز ما است توجه كند، گفت: در دوران مدرسه و دانشگاه درس هاي زيادي فراگرفتيم، اما آنچه مهم است، درس زندگی است که آینده ایران و انقلاب و دانش آموزان را می‌سازد.


دکتر هاشمی با اشاره به این که وزارت آموزش و پرورش گام هاي اوليه را در راستاي سلامت روان برداشته است، افزود: یکی از گرفتاری‌ های ما در ایران حسادت، رقابت‌های منفی و چشم و هم‌چشمی است. ما از این صفات رنج می‌بریم، این مسائل را در سنین مدرسه باید اصلاح كرد.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که سلامت روح و روان، مقدمه سلامت جسم است، افزود: به دانش آموزاني كه سفير سلامت هستند افتخار مي كنيم، چرا كه هم مراقب سلامت جسم و روان خود و هم مراقب سلامت ديگران هستند.

دکتر هاشمی با بیان این که در حال حاضر یک میلیون و 700هزار سفیر سلامت در کشور داریم، افزود: خوب نیست انسان واعظ باشد اما خودش عمل نکند، اگر دیگران را به راستگویی و خدمت دعوت می‌کنیم باید خودمان در انجام آن پیشقدم باشیم، امروز حرف اثر ندارد، عمل لازم است، مردم عمل مي خواهند نه موعظه.

وی افزود: ایران عزيز ما آینده بسیار خوبی دارد و افراد زیادی در داخل کشور دلسوز هستند، اما سرد وگرم دنیا را کمتر چشیده‌اند، به همین دلیل به هر چیزی ایراد می‌ گیرند، اما راه حل ارائه نمی دهند و ما هم در رودخانه ای افتاده ایم که ناامیدی را ترویج می دهد، این کار فقط روح و روانمان را اذیت می‌ کند و کشور را در معرض خطرات جدی قرار می دهد.

دکتر هاشمی گفت: به دانش آموزان توصیه می کنم از هرچه انرژی منفی است دوری کنند و در راه سازندگي قدم بردارند و یقين داشته باشند كه آینده روشن است./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٢:٠٦ / شماره خبر: ١٧٥٦٧٠ / تعداد نمايش: 1275

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج