وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بیش از 400 هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان از خدمات رایگان سلامت دهان و دندان برخوردار شدند

برنامه های هفته سلامت استان سیستان و بلوچستان با حضور جمعی از مسئولین حوزه سلامت استان و آموزش وپرورش از امروز در مدرسه حیات طیبه زاهدان آغاز شد.

به گزارش وبدا، دکتر هاشمی شهری، رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، در مراسم آغاز هفته سلامت اظهار داشت: پس از استمرار نظام شبکه بهداشت و درمان در کشور، موفقیت های بسیاری در زمینه کاهش انواع بیماری ها حاصل شده، به طوری که با توجه به تلاش های بی شائبه دست اندرکاران عرصه سلامت و همچنین مشارکت موثر مردم و نهادها، شیوع بیماری های واگیردار از قبیل التور، سل و مالاریا در استان سیستان و بلوچستان، در مقایسه با دو دهه گذشته، کاهش یافته است.

وی بیماریابی و آمادگی تیم های سلامت در مهار بیماری ها را از جمله اقدامات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان معرفی کرد و گفت: از دیگر اقدامات این دانشگاه، موفقیت در درمان موارد بروز بیماری ها و کاهش عوارض بیماری های واگیردار بوده است. بر همین اساس در حال حاضر موارد مالاریا در استان به زیر 200 مورد رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار کرد: دانش آموزان، سرمایه جامعه بشری و آینده سازان این مرز و بوم هستند و طبیعی است که باید به سلامت آنان توجه خاص و ویژه ای صورت گیرد و همه ما با مشارکت یکدیگر، در زمینه کاهش بیماری هایی که به سبک و روش زندگی کنونی جامعه بشری مربوط می شود، تلاش خواهیم کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، دکتر نخعی، مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان نیز، ضمن تقدیر از برنامه های سلامت استان و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه ارتقای سلامت دانش آموزان، خاطر نشان کرد: با همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، بیش از 400 هزار دانش آموز استان از خدمات سلامت دهان و دندان بهره مند شده اند.

وی ادامه داد: همه ما در آموزش و پرورش، با درک نگرش پیشگیری و بهداشت و اثرگذاری این اقدامات، با مشارکت حوزه سلامت، تلاش می کنیم تا نسل سالمی را روانه جامعه و بازار کار نماییم.

دکتر نخعی گفت: قطعا با تقویت حس مشترک بین دانشگاه و آموزش و پرورش، ضمن افزایش برکات کار، عزم لازم برای نیل به اهداف هم فراهم خواهد شد.

دکتر طباطبایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: هدف ما از مشارکت با آموزش و پرورش، افزایش سواد سلامت دانش آموزان است. در همین این راستا سفیران سلامت و همیاران واکسن، نقش بسزایی در ارتقای برنامه های آموزشی سلامت ایفا نموده اند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٦:٤٨ / شماره خبر: ١٧٥٦٢٦ / تعداد نمايش: 1316

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج