وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

تمهیدات لازم برای تامین سلامت مسافران و زائران رضوی، اندیشیده شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشهد مقدس به دلیل وجود بارگاه نورانی امام رضا(ع) شرایط ویژه ای دارد و در ایام تعطیلات نوروزی همانند طول سال، پذیرای زائران زیادی است.

دکتر محمدرضا دارابی در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: در طول 10 ماهه اول امسال، 30 میلیون زائر به مشهد مقدس وارد شدند و پیش بینی می کنیم که در ایام تعطیلات نوروزی، حداقل 3 میلیون نفر به مشهد وارد شوند و حوادث ترافیکی در شهر و جاده و آلودگی های مواد غذایی، می تواند زائران را تهدید کند که تمهیدات لازم برای تامین سلامت زائران رضوی اندیشیده شده است.

وی تصریح کرد: ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل و کمیته های آن مشخص شده است. تمام پایگاه های اورژانس در شهرهای استان خراسان رضوی مشخص شده و از 25 اسفند ماه، خدمات خود را به مسافران و زائران ارائه می دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: از 28 اسفند ماه تمامی بیمارستانهای استان خراسان به حالت آماده باش درآمده اند و در ایام تعطیلات نوروزی به دلیل ارائه خدمات بهتر به مسافران و زائران، بیمازران غیراورژانسی را بستری نمی کنیم تا مشکلی در پذیرش بیماران اورژانسی وجود نداشته باشد.

دکتر دارابی تصریح کرد: تمام کادر پزشکی، پرستاری، بهیاری، کمک بهیاری و خدماتی از 28 اسفند تا 14 فروردین، کشیک موظف مقیم هستند تا بتوانند خدمات مطلوبی را به مسافران و زائران رضوی، ارائه دهند.

وی با اشاره به تامین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: از نظر دارو و تجهیزات پزشکی، مشکلی وجود ندارد و داروخانه های دانشگاهی و غیردانشگاهی در سطح شهر مقدس مشهد، مشکلی از نظر تامین دارو ندارند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٦ - ١٠:١١ / شماره خبر: ١٧٤٥٦٤ / تعداد نمايش: 1148

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج