وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیش از 700 میلیارد تومان از سازمان های بیمه گر پایه، مطالبه دارد


رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: این دانشگاه از سازمان های بیمه گر پایه بیش از 700 میلیارد تومان مطالبه دارد.

دکتر سید عباس موسوی در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: فواصل پرداختی مطالبات دانشگاه علوم پزشکی مازندران توسط بیمه ها متفاوت است اما معدل پرداختی به برخی از بیمارستانها، تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی این استان، بیش از یک سال است.

وی تصریح کرد: وجوهی که اخیرا توسط بیمه ها پرداخت شده، کمی از فواصل پرداختی دانشگاه به تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی را کاهش می دهد و امیدواریم که در پایان سال، اتفاقات خوبی در حوزه پرداخت مطالبات پرسنل دانشگاه علوم پزشکی مازندران رخ دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از کنترل و مدیریت هزینه ها به عنوان مهمترین برنامه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال97 یاد کرد و افزود: مدیریت هزینه ها، کار دشواری است و باید تمرکز اساسی ما این باشد که بدون وارد شدن اختلال به خدمات حوزه سلامت، باید هزینه ها را کاهش دهیم.

دکتر موسوی یادآور شد: ساماندهی درمان در استان مازندران از دیگر برنامه های دانشگاه در سال آینده است که می تواند به کنترل هزینه ها نیز کمک کند تا حوزه درمان به گونه ای هدفمند شود که در دسترسی به خدمات و توزیع آن، عدالت برقرار شود.

وی با اشاره به اجرای پزشک خانواده شهری در استان مازندران، تاکید کرد: در سال 97، دستاوردهای پزشک خانواده در استان مازندران به صورت علمی بررسی می شود./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٦ - ٠٨:٤٤ / شماره خبر: ١٧٤٥٥١ / تعداد نمايش: 1403

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج