وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در نشست با اعضای جدید کمیته فنی تجهیزات پزشکی عنوان کرد:

ضرورت استفاده از فرصت پسابرجام برای استفاده از تجهیزات پزشکی با کیفیت و با قیمت مناسب

وزیر بهداشت گفت: لازم است که سیاستگذاری تولید و واردات حوزه تجهیزات پزشکی از سوی کمیته فنی تجهیزات پزشکی تعیین و اعلام شود.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در نششست با اعضای جدید کمیته فنی تجهیزات پزشکی، اظهار داشت:باید در تعریف و دستورالعمل تجهیزات پزشکی ساخت ایران بازنگری و در جهت ساخت تجهیزات پزشکی با کیفیت، شفاف سازی شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: سیاست های حمایت از تولید تجهیزات پزشکی باید توسط کمیته فنی بررسی و اعلام و در آن هماهنگی سایر نهادها از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز لحاظ شود.

دکتر هاشمی ضمن ضمن تاکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت و فرصت به وجود آمده در دوران پسابرجام، یادآور شد: باید از این فرصت برای استقرار مستقیم دفاتر فروش کمپانی های معتبر خارجی در ایران استفاده کنیم تا دسترسی به این تجهیزات با قیمت مناسب و ارائه خدمات پس از فروش، فراهم شود.

وزیر بهداشت همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و معاونت های وزارت بهداشت با اداره کل تجهیزات پزشکی در ثبت خریدها، بررسی موجودی انبارهای مراکز درمانی، تجمیع خریدها بر اساس نیازمندی و شاخص های مشخص شده و نیز مقابله با تقلب و قاچاق کالا را ضروری دانست و گفت: کمیته فنی تجهیزات پزشکی برای سیاستگذاری و تعریف رابطه عمر مفید تجهیزات پزشکی و زمان اسقاط سازی آنها و معادل سازی هزینه فرانشیز دریافتی از بیماران بر اساس طول عمر دستگاه ها، باید برنامه ریزی های لازم را انجام دهد.

گفتنی است، اعضای این کمیته شامل دکتر اصغری معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، دکتر قاسم جان بابائی معاون درمان، دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، دکتر رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی، دکتر محمدحسین قریب رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی درمعالجه بیماران، دکتر علیرضا عسکری مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان، مهندس سیدحسین صفوی، دکتر عباس مه رئیس هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی و ابوالفتح صانعی رئیس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی ایران هستند./۲۰۶

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢ بهمن ١٣٩٦ - ١٥:٠٨ / شماره خبر: ١٧١٩١١ / تعداد نمايش: 1922

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج