وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رييس سازمان نظام پزشكي كشور در مراسم بزرگداشت روز پرستار:

پرستاري، حرفه اي حيات بخش است/ بدون حضور پرستاران، حرفه پزشكي هم معني ندارد


:

دکتر فاضل گفت: انتخاب روز تولد حضرت زينب (س) براي گراميداشت روز پرستار با سليقه اي شايسته صورت گرفته و اين روز را به تمام پرستاران خدوم كشور تبريك مي گويم.
به گزارش وبدا، دکتر ایرج فاضل رييس سازمان نظام پزشكي كشور امروز در مراسم بزرگداشت روز پرستار با بیان این که پرستاري و پزشكي چنان درهم تنيده كه جدا كردن آنها ممكن نيست، گفت: جاي پرستاران در نظام پزشكي خالي است و آرزو داشتم که پرستاران نیز در سازمان نظام پزشکی حضور داشتند
رييس سازمان نظام پزشكي كشور با تاکید بر این که بدون حضور پرستاران، حرفه پزشكي هم معني ندارد، تصریح کرد: مطالبات جامعه پرستاري مانند مطالبات جامعه پزشكي برحق است و بايد باهم براي كسب موفقيت كار كنيم و در كنار هم باشيم.
دکتر فاضل یادآور شد: پرستاري، حرفه اي حيات بخش است و هيچ كس غيراز يك پرستار، مشكلات و صعوبت اين كار را درك نمي كند.
وی افزود: پرستاران ساعات متمادي بربالين بيمار هستند و بايد گفت كه حرفه پرستاري و پزشكي در قلب مردم جاي دارد
به گفته دکتر فاضل يك پرستار و پزشك خوب براي مردم عزيز هستند و بسياري از بيماران كه براي مداوا و جراحي در بيمارستان بستري مي شوند، بر اين گفته إذعان دارند.
رييس سازمان نظام پزشكي كشور با بیان این که خاصيت حرفه ما كمك به مردم است و بايد آن را توفيقي از سوي خدا دانست، افزود: ما مشكلات اخلاقي زيادي در جامعه داريم و حل اين مشكلات جز با عملكرد و خوش فكري تحصيلكرده هاي جامعه ميسر نمي شود.
دکتر فاضل در ادامه گفت: مشکل کمبود پرستار در کشور وجود دارد که بیمارستان‌ های زیادی از این موضوع در رنج هستند، از طرفی گفته می‌ شود که پرستاران بیکار زیادی نیز وجود دارند و از طرفي بيمارستان ها كمبود دارند و اين موضوع پارادوكس ايجاد مي كند.
وی همچنین گفت: حضور مردان در رشته پرستاری نیز کار بسیار ارزشمندی است که بعد از انقلاب اسلامي شكل گرفت و گره های بسیاری را باز کرده است.
دکتر فاضل در پایان خاطرنشان کرد: جامعه پزشکی با پرستاران همگام و هم صدا است و امیدواریم بتوانیم در احقاق حق پرستاران به آنها کمک کنیم.207

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢ بهمن ١٣٩٦ - ١٢:٥٢ / شماره خبر: ١٧١٩٠١ / تعداد نمايش: 1743

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج