وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در دیدار رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با همتای خود در سئول مطرح شد:

همکاریهای سازمان بیمه سلامت ایران و کره جنوبی گسترش می یابد

 
 
رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کره جنوبی به منظور گسترش همکاریها در این حوزه دیدار و گفت و کرد.
 
به گزارش وبدا،  مهندس طاهر موهبتی که  به همراه هیاتی وزیر بهداشت کشورمان را در سفر  به کشور کره جنوبی همراهی می کند، در دیدار با همتای خود در کره جنوبی، ضمن تشریح کارکرد بیمه در نظام سلامت ، نقش بیمه در تعادل عرضه و تقاضا را کلیدی دانست و در ادامه  تجارب ایران در تحقق پوشش همگانی خدمات سلامت و  همچنین نقش بیمه سلامت در طرح تحول سلامت ایران را تبیین کرد .
  
بر پایه این گزارش، آقای کیم سونگ تایک، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کره جنوبی، نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور همتای ایرانی در کشورش و استقبال از تداوم تعاملات فی مابین، به تشریح ساختار  بیمه  ( NHIS ) و سازمان رسیدگی و ارزیابی خدمات سلامت ( HIRA ) در نظام بهداشت و رفاه کره جنوبی پرداخت.
 
 سونگ تایک با اشاره به اصلاحات اساسی در  تجمیع صندوق های متعدد بیمه ای و زیرساختهای الکترونیکی گفت: این دو موضوع باعث تحول بزرگ در جهت توسعه رفاه عمومی و کاهش هزینه های درمانی کشور کره جنوبی شده است . 
 
گفتنی است  مهندس موهبتی و هیات اعزامی از وزارت بهداشت، از مرکز دیتاسنتر و گردش فرآیندهای کاری در ساختمان اصلی هیرا در شهر وون جو  ( Won ju) بازدید بعمل آورده  و در دو کارگاه هم اندیشی با همکاران بیمه سلامت کره جنوبی شرکت کردند .
 
 همچنین در ادامه این بازدید سه روزه  قرار است تفاهم نامه همکاری بین دو سازمان  بیمه سلامت ایران و کره جنوبی منعقد شود./۲۰۱

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٤ آذر ١٣٩٦ - ١٧:٤١ / شماره خبر: ١٧٠١٧٧ / تعداد نمايش: 1773

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج