وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون برنامه ریزی، راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت:

خطر تغییرات اقلیمی جدی است


معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت با اشاره به تهدیداتی که تغییرات اقلیمی ایجاد می کند، گفت: متاسفانه اولین اشکالی که در زمینه ارائه راه حل برای رفع مشکلات این تهدیدات وجود دارد این است که در سطح ملی و بین المللی توپ را در زمین یکدیگر می اندازیم.

به گزارش وبدا؛ دکتر علی اکبر حق دوست در مراسم افتتاحیه همایش بین المللی تغییرات اقلیمی و نظام سلامت با بیان این موضوع تا زمانی که مردم نخواهند کاری پیش نمی رود، گفت: سیاستمداران کاری را انجام می دهند که مردم می خواهند بنابراین مقابله با اثرات تغییرات اقلیمی باید هم از طرف مسئولان و هم از طرف مردم باشد.

معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت با بیان این سئوال که چه اتفاقی برای بشر افتاده که چنین مخرب شده و تاثیر سوء گذاشته، گفت: این امر در دو مبحث اسراف و خود خواهی خلاصه می شود و باید اذعان کنم که این دو پدیده در حد فردی، ملی و بین المللی سرا پای ما را فرا گرفته است.

وی به خسارت هایی که بشر به طبیعت می زند اشاره کرد و گفت: خداوند در قرآن کریم به صراحت بیان کرده که مسرفین را دوست ندارد و ما باید قبول کنیم آدم های مسرفی شده ایم.

معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت اضافه کرد: انسان امروز احترام کافی برای طبیعت و حفظ محیط زیست قائل نیست و اگر نگاه کنیم به منابع دینی تمام مخلوقات خداوند حق حیات دارند و زیبا هستند.

دکتر حق دوست در پایان گفت: باید باور کنیم خطر تغییرات اقلیمی جدی است، خطری است که نسل ها را در برمی گیرد و باید از مواهب علم برای مقابله با تاثیرات سوء تغییرات اقلیمی بهره ببریم./۲۰۳

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٦ آبان ١٣٩٦ - ١٧:٣٣ / شماره خبر: ١٦٨٩٨٩ / تعداد نمايش: 2355

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج