وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیر کل نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان اعلام کرد:

اعزام بیش از 200 مصدوم زلزله کرمانشاه به تهران و البرز

مدیر کل نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان با اشاره به وضعیت درمانی مصدومان زلزله کرمانشاه که در تهران بستری هستند، گفت: تمام هزینه‌های درمان، انتقال و بازگشت مصدومان از بیمارستان‌های محل بستری به شهرشان، تامین اعتبار شده و به صورت رایگان برای مصدومان انجام می‌شود.

به گزارش وبدا، به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر علیرضا عسگری با بیان این که بیش از ۲۰۰ مصدوم زلزله کرمانشاه به تهران و البرز اعزام شدند، افزود: این مصدومان در بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، امام حسین (ع)، سینا، لقمان، هفت تیر، فیروزگر، شریعتی تهران و بیمارستان شهید مدنی کرج بستری هستند.

دکتر عسگری افزود: مصدومان زلزله کرمانشاه که در تهران و البرز بستری هستند، عمدتا دچار شکستگی ستون فقرات، اندام‌های فوقانی و تحتانی و جمجمه هستند و در درجه بعد، آسیب‌های شکمی را در این مصدومان شاهدیم.

وی با تاکید بر این که شب گذشته ۵۰ تا ۷۰ مصدوم از کرمانشاه وارد تهران شدند، افزود: با هماهنگی که از سوی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت انجام شده است، همه همراهان مصدومان در همراه ‌سراها یا هتل‌های نزدیک محل بستری بیمارانشان اسکان داده شدند.

مدیر کل نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان با اشاره به این که تمام هزینه‌های درمان مصدومان زلزله کرمانشاه و فرایند انتقالشان تأمین اعتبار شده و به صورت رایگان انجام می‌شود، گفت: بیش از ۸۰ درصد اعمال جراحی مورد نیاز مصدومان انجام شده است و اعمال جراحی باقی مانده نیز انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: در عین حال در هر شیفت به این مصدومان سرکشی شده و فرم بیماران به حوزه نظارت بر درمان تحویل داده می‌شود.

دکتر عسگری با اشاره به این که متاسفانه یکی از بحران‌های این مصدومان این است که به دلیل وسعت حادثه در حالت شوک روحی قرار دارند، افزود: در تمام بیمارستان‌هایی که مصدومان زلزله بستری هستند، تیم‌های روانشناسی مستقر شده و خدمات سلامت روان را به مصدومان ارائه و به بازتوانی روحی و روانی آنها کمک می‌کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦ - ١١:٠٢ / شماره خبر: ١٦٨٩١٢ / تعداد نمايش: 2955

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج