وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست سازمان اورژانس کشور در آیین گرامیداشت چهل و دومین سالروز تاسیس اورژانس 115

۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس در ناوگان ‌زمینی اورژانس در حال ارایه خدمت به هموطنان هستند/حضور اورژانس 115 برای پوشش مراسم اربعین حسینی

دکتر کولیوند با بیان این که ۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید در ناوگان ‌زمینی اورژانس در حال ارایه خدمت به هموطنان هستند، افزود: در حال حاضر ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید دیگر به ناوگان اورژانس افزوده شده و مجوز افزایش هزار آمبولانس دیگر را هم گرفته ایم.

به گزارش وبدا، دکتر پیر حسین کولیوند، سرپرست سازمان اورژانس کشور در مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالروز تاسیس اورژانس 115 ضمن اشاره به‌گسترش اورژانس هوایی در کشور، گفت: راه انداری و گسترش اورژانس هوایی در کشور باعث شد تا بسیاری از مصدومین و ‌بیماران از مرگ حتمی و یا‌ معلولیت ها نجات پیدا کنند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان این که ۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید در ناوگان‌زمینی اورژانس در حال ارایه خدمت به هموطنان هستند، افزود: در حال حاضر ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید دیگر به ناوگان اورژانس افزوده شده و مجوز افزایش هزار آمبولانس دیگر را هم گرفته ایم.

دکتر کولیوند با تاکید بر لزوم ایجاد خطوط ریلی اورژانس در کشور گفت: حضور موتورلانس ها اقدام خوبی برای حضور به ‌موقع اورژانس به بالین بیمار یا مصدوم است.

وی ضمن تاکید‌بر گسترش موتورلانس ها گفت: توسعه و بهسازی پایگاه های اورژانس از دیگر اقدامات خوب اورژانس در دولت قبل بود.

دکتر کولیوند به رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی در حوزه اورژانس اشاره کرد و گفت: رتبه بندی اورژانس در دو دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته است.

سرپرست سازمان اورزانس کشور در ادامه با اشاره به انجام عملیات های ویژه در دو برنامه۷۲۴ و ۲۴۷ افزود: عملیات های صورت گرفته در راستای این دو برنامه نشان داد که هماهنگی های خوبی میان اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی وجود دارد‌که البته باید‌ این هماهنگی ها در راستای کاهش سکته های قلبی و‌ مغزی نیز افزایش یابد.

دکتر‌کولیوند همچنین بر لزوم نشان داده شدن هرچه بیشتر فعالیت های اورژانس از سوی رسانه‌ ملی تاکید‌کرد و گفت: در اورژانس پیش بیمارستانی کمبود نیرو وجود دارد و پیگیر وضعیت استخدامی در اورژانس پیش بیمارستانی به منظور کاهش ‌کمبود نیرو در اورژانس هستیم و اعتباربخشی پایگاه های اورژانس در دستور کار است.

وی افزود: امیدواریم با‌حضور اورژانس پیش بیمارستانی برای پوشش مراسم اربعین حسینی، بتوانیم خدمات شایسته ای به زائرین اربعین حسینی ارائه دهیم./۲۰۳

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١ مهر ١٣٩٦ - ١١:٢٥ / شماره خبر: ١٦٦٤٢٢ / تعداد نمايش: 2093

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج