وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پیام معاون اجتماعی وزارت بهداشت به مناسبت فرا رسیدن سال آموزشی جدید؛

آموزش در همه سطوح آن، بنیاد توسعه پایدار جامعه است


دکتر ایازی در پیامی آغاز سال آموزشی و فرارسیدن مهرِ دانش را به همگی دانش‌آموزان، دانشجویان، آموزگاران و استادان تبریک گفت.
به گزارش وبدا، متن این پیام به شرح زیر است:
آغاز سال آموزشی و فرارسیدن مهرِ دانش را به همگی دانش‌آموزان، دانشجویان، آموزگاران و استادان شادباش می‌گویم.

به راستی که آموزش در همه سطح‌های آن، بنیاد توسعه پایدار جامعه است و هیچ فرهنگ‌سازی و آموزشی چون دوران کودکی پربار، دگرگون‌کننده و پایدار نخواهد بود.

آموزش‌ها نباید تنها به درون‌مایه‌های ذهنی و انتزاعی بپردازد و می‌بایست ابعاد عملی و به ویژه اجتماعی زندگی ما را در بر بگیرد. نیازمند بازنگری زود، روشن و ریشه‌ای در شیوه‌ها و درون‌مایه‌های آموزشی خود هستیم تا میهن و مردم بزرگ ایران از گزند پیش‌آمدهای ناگوار در بخش‌های سلامت و امنیت فردی، اجتماعی و محیطی مصون و استوار بمانند. آموزه‌هایی که بهره‌گیری به‌جا و نوآورانه و نگه‌داری از زندگی، فرهنگ‌ها، زبان‌ها، باورها، میهن، محیط زیست، سلامت و سبک زندگی فردی و همگانی سالم، شادی، نوع‌دوستی، ایمان و بسیاری چیزهای دیگر را مد نظر دارد و برای گسترش آن تلاش می‌کند.

نباید از نظر دور داشت که این همه با برابری آموزشی و دست‌رسی همگانی به ویژه برای کودکان و زنان به دست خواهد آمد. دوری جستن از کلیشه‌ها و آموزش‌های مستقیم همراه فشار و ترس از آزمون‌های گوناگون در برابر بهره‌گیری از بازی‌ها و کارهای شیرین، نوآوری‌های آموزشی، آموزش‌های محیطی، آموزشگاه‌های طبیعت و ارتباط موثر با خانواده‌ها، کلید و رمز پیروزی و بارآوری خواهد بود.

برابر شدن آغاز سال آموزشی با ماه محرم را به فال نیک می‌گیریم تا همگی و هر چه بیش‌تر از حضرت اباعبدالله‌ الحسین (ع)، درس و منشِ آزادگی، جهاد و پای‌مردی را فرا بگیریم و به فرزندان این آب و خاک نیز بیاموزانیم که حسین (ع) تشنه راستی، درستی و دوستی بود و رستگاری در آن است.

سید محمدهادی ایازی
معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١ مهر ١٣٩٦ - ٠٨:٣١ / شماره خبر: ١٦٦٣٩٤ / تعداد نمايش: 1992

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج