وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام وزیر بهداشت در مراسم تکریم و معارفه رییس انستیتو پاستور ایران:

سوابق و افتخارات انستیتو پاستور ایران بسیار ارزشمند است/ انستیتو پاستور با وجود 160 عضو هیات علمی و چند ده شرکت دانش بنیان، نقش مهمی در نظام سلامت کشور داشته است/ هدف ما این است که انستیتو پاستور ایران به عنوان یکی از مهمترین مراکز علم و فناوری منطقه در حوزه سلامت تبدیل شود

 
قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت گفت: سوابق و افتخارات انستیتو پاستور بسیار ارزشمند است اما نقش فعلی انستیتو پاستور در نظام سلامت بسیار مهمتر است.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در مراسم تکریم و معارفه رییس انستیتو پاستور ایران، اظهار داشت: انستیتو پاستور باید تعریف کند که می خواهد چه مشکلاتی از نظام سلامت را حل کند و تعداد مقالات، کارمندان و محصولات این موسسه فقط برای ما مهم نیست بلکه مهم است که بتوانیم مرگ زودرس مردم را کاهش و طول عمر سالم آنها را افزایش دهیم و از مردم محافظت و مراقبت کنیم.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: سوابق و افتخارات انستیتو پاستور بسیار ارزشمند است اما نقش فعلی انستیتو پاستور در نظام سلامت بسیار مهمتر است.

دکتر حریرچی افزود: سه سال دیگر، صدمین سالگرد تاسیس انستیتو پاستور ایران است و باید برنامه در خور و شایسته ای برای معرفی محصولات این موسسه وجود داشته باشد.

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه انستیتو پاستور از نظر تعداد اعضای هیات علمی همتراز با برخی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور است، اضافه کرد: خوشحالیم که انستیتو پاستور با وجود 160 عضو هیات علمی و چند ده شرکت دانش بنیان، توانسته نقش مهمی در نظام سلامت کشور داشته باشد.

وی تصریح کرد: هدف ما این است که انستیتو پاستور ایران به عنوان یکی از مهمترین مراکز علم و فناوری منطقه در حوزه سلامت تبدیل شود و برای رسیدن به این هدف مهم، وزارت بهداشت همراه و در کنار این موسسه است.


دکتر حریرچی ضمن تقدیر از خدمات دکتر قانعی در دوران تصدی ریاست انستیتو پاستور ایران، از دکتر بیگلری به عنوان یکی از بهترین روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور و آشنا به ماموریت ها و رسالت های وزارت بهداشت یاد کرد و گفت: کار روسای دانشگاه ها، بسیار سخت و دشوار است.


وی با اشاره به سفر اخیر خود به استان اردبیل ، گفت: رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از 27 میلیون بار مراجعه مردم این استان در یک سال به مراکز درمانی سخن می گفت و هر ایرانی در سال، 10.3 بار به مراکز درمانی مراجعه می کنند بنابراین ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و کار روسای دانشگاه های علوم پزشکی، بسیار دشوار است.

گفتنی است در پایان این مراسم، از دکتر قانعی رییس سابق انستیتو پاستور ایران تکریم و دکتر بیگلری به عنوان رییس جدید این موسسه، معرفی شد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦ - ١٣:٤٣ / شماره خبر: ١٦٦٣٦٨ / تعداد نمايش: 2462

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج